Maaş zammı sonrası en düşük 16.500 TL ödeme yapılacağı öğrenildi. İşçi maaşlarında son durum nedir? Detaylarıyla birlikte merak edilenleri aktarıyoruz. Toplu İş Sözleşmesi için imzalar çoktan atıldı...

İşçi maaş zamlarında önemli artışlar yaşanıyor. Özellikle de kurumlar ile sendikalar arasındaki Toplu İş Sözleşmesi, buna ön ayak olmakta. Peki son olarak hangi kurumda çalışan işçiler en az 16.500 TL maaş almaya hak kazanacak? İşte detaylarıyla birlikte maaş ödemelerinde son durum...

En Düşük Maaş 16.500 Oldu!

Şanlıurfa Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında bir anlaşma imzalandı. Bu anlaşmaya göre ise ek protokol sonrası maaşların en az 16.500 olacağı duyuruldu. Şanlıurfa Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, yaptığı açıklamada ‘’Sizler kendi emeklerinizle ve gayretlerinizle bu işi yapıyor ve emeğinizin karşılığını alıyorsunuz. Bu gün sizler nasıl mutlu olduysanız aynı şekilde bende mutluyum. Personellerimizle çok güzel işler yaptık. 400’e yakın proje yaptık. Zaman zaman sizleri gördüğüm zaman duygulandım. Deprem zamanında işçisinden daire başkanına kadar memurundan Genel Sekreterimize kadar herkes sahada çalışmalar yaptı. 67 noktada 24 saat çalıştınız. Sel felaketinde geceden sabahlara kadar çalıştınız. Bir başka birimde olabilirsiniz ama o birimle ilgili görev olduğu zaman sizlerde aynısını yaparak görev yaptınız. Şanlıurfa için neler yapmadık ki, bunları hep sizlerle beraber yaptık. Olmaz denilen birçok işi beraber yürüttük. Ben kendi dairemdeki bir işçiyi İstanbul’daki, Ankara’daki iki işçiye değiştirmem. Bizim personellerimiz başarılıdır.” ifadesine yer verdi.

endüsük2

Ziraat Bankası Müşterilerine Nisan Ayında Büyük Avantajlar Sunuyor! Ziraat Bankası Müşterilerine Nisan Ayında Büyük Avantajlar Sunuyor!

Personel Maaşları Artıyor 2023

Personel maaşlarında ciddi oranda artış görülmekte. Eğer işçi zamlarıyla ilgili yeni ve güncel bilgler almak isterseniz haber sitemizi takip edebilirsiniz. Daha fazla detay paylaşmaya devam edeceğiz. Ek olarak maaşla ilgili merak ettiğiniz soruları da yanıtlıyoruz.