EYT'lilerin yakında almaya başlayacağı emekli promosyonunda zam yapılacağı belirtiliyor. En düşük 8 bin TL ve en yüksek 25 bin TL olmak üzere emekli promosyonu güncellenecek mi? Milyonlarca emekli adayıyla birlikte promosyon süresi dolmuş olanlar, yüksek ödemelerden yararlanacak.

Emekli vatandaşlar, geçtiğimiz aylardan beridir emekli promosyonunda önemli kampanyaları değerlendiriyor. 2023 yılında ise emekli promosyonuna yeni bir zam gelmesi muhtemel. Çünkü emekli maaşları da yüksek oranda arttı. Bu artışla birlikte BDDK'nın yeni düzenleme yapacak olması da emekli promosyonlarını da yükseltecek başka bir adım olarak kayıtlara geçti.

Emekli Promosyonunda 25 Bin TL Önerisi!

Emekli promosyon ödemeleri, özellikle de EYT'lileri yakından ilgilendiriyor. Son gelen bilgilerle beraber emeklilere özel promosyonlar gündemdeki yerini korudu. EYT'liler kaç bin TL promosyon alacak? 25 bin TL'lik promosyon için öneriler geliyor. Öte yandan emekli maaşına göre endekslenmesi de beklenmekte.

En Düşük 8000 TL Promosyon Bekleniyor

Emeklilere en düşük verilecek promosyon tutarının  8000 TL olarak beklenmesi de milyonları heyecanlandırdı. Bu durumda en düşük emekli promosyonu neredeyse asgari ücret tutarına eşit hale gelecek. Eğer SGK ve bankalar arasında böyle bir karar verilir ise açıklama yapılacaktır. BDDK kararının da bu açıklamada etkili bir faktör olacağını hatırlatalım.

Evde Bakım Maaşı Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı: Engelli Bireyler ve Ailelerine Destek Devam Ediyor Evde Bakım Maaşı Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı: Engelli Bireyler ve Ailelerine Destek Devam Ediyor

EYT'liler Ödemeye Doymayacak!

Hali hazırda ortalama en az iki milyon EYT'linin emekli olması gündemde. Dolayısıyla bu emekliler hem düzenli emekli maaşı alacak hem de promosyon ödemesi almaya hak kazanacak. Alacakları promosyonlar için 2023 yılında ciddi tutarda zam yapılır ise onlar açısından güzel bir gelişme diyebiliriz. Tabiri caizse EYT'liler ödemeye doyamayacak.