20 yıllık AKP iktidarı ile yıkım yaşayan bir ekonomiye geldik ancak en çok kaybeden ise bu ülkeye yıllarca emek ve vergi veren emekliler oldu.

20 yıllık AKP iktidarı ile yıkım yaşayan bir ekonomiye geldik ancak en çok kaybeden ise bu ülkeye yıllarca emek ve vergi veren emekliler oldu.

Adeta bir yıkım yaşanan Türkiye'de asgari Maaş 4.250 lira buna karşın açlık sınırı 5.263 lira olmuşken, emekliler ise 2.500 lira ile yaşamaya zorlanıyorlar.

Ancak ülke tarihinde AKP iktidarına kadar asgari ücretten fazla olan ki olması da gereken en düşük emekli maaşı iktidarın uyguladığı politikalar ile adeta pula dönmüş durumda.

Asgari Ücret 20 Yılda 18 Kat, Emekli Maaşı 7 Kat Arttı

İstanbul'da 4 Bin liranın altına kiralık ev bulmak bile mümkün değilgen 2.500 lira ile geçinmeye çalışan emeklileri bugün ise gündeme Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt getirdi.

"En düşük emekli maaşı 2500₺ Bu parayla, Kira mı ödesin? Gıda masrafı mı yapsın? 2 çocuğunu mu okutsun? Odun kömür mü alsın? Elektrik Doğalgaz faturasanı mı yatırsın? En düşük emekli maaşı,Asgari Ücret kadar olmalı" diyen Enginyurt'a gelen cevaplardan bazıları ise dikkat çekti.

Cemal Enginyurt'un sorusunu cevaplayan konunun uzmanları ise asgari ücretin AKP politikaları olmasaydı şuan 5.865 lira olacağını hatırlattılar.

"Sayın vekilim, Asgari ücret kadar değil, 2008’de yaptıkları Sözde Sosyal Güvenlik Reformu olmasaydı bugün en düşük emekli maaşı 5865 TL olacaktı.." sözleri ile hatırlatılan "Eski Türkiye" ise özlendi...

Asgari ücret ve emekli aylığında makas arttı

1 Mart Altın Fiyatları Rekor Tazeledi! Gram Altın Kuyumcularda Kalmadı! 1 Mart Altın Fiyatları Rekor Tazeledi! Gram Altın Kuyumcularda Kalmadı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi! Emekliler müjde