Belediye personellerine yapılan zamlar merak ediliyor. Ocak 2023'te asgari ücretteki zammın yanı sıra belediye çalışanlarına da yüksek maaşlar sunulmakta. Belediye, personellerine %100'ün üzerinde zam yaptığını açıkladı. Açıklama sonrası en düşük belediye personel maaşı 13.395 TL oldu.

Asgari ücrete gelen zamla birlikte memur ve emeklilerin maaşları da artmakta. Belediyeden gelen açıklama sonrasında bünyesindeki personellere en az ne kadar ödeyeceği merak konusu haline geldi. Belediye personelleri kaç TL maaş alacak? Detaylarıyla birlikte resmi açıklamayı iletiyoruz. %100'ün üzerinde yapılan yüksek zam sonrası işçiler bayram etti.

Cebinde Akbank Kartı Olanlara 10 Gün İçinde Yeni Ödeme Verilecek! 100.000 TL'ye Kadar Hazır Limit Verildi! Cebinde Akbank Kartı Olanlara 10 Gün İçinde Yeni Ödeme Verilecek! 100.000 TL'ye Kadar Hazır Limit Verildi!

Belediye Personeline 13.395 TL Maaş!

En düşük belediye personel ücreti 6144 TL'den 13.395 TL'ye yükseldi. Sivas Belediyesi, önemli bir hamleye imzasını attı. Yaptığı bu ödeme neticesinde bünyesindeki çalışanları sevindirdi. Bir süredir yüzde kaç zam yapılacağı merak konusuydu. Ocak ayından itibaren belediye çalışanlarına yüksek oranda ödeme yapılacak. Maaşın asgari ücretin çok daha üstünde olması da ayrı sevindirdi.

Sivas Belediyesi İşçi Zammı Açıklaması

Sivas Belediyesi, yapmış olduğu işçi zammıyla birlikte en düşük maaşı işte bu açıklama ile duyurdu:
"Sultanşehir Sivas'ımıza birlikte hizmet ettiğimiz çalışanlarımızın mali, özlük ve sosyal haklarını her geçen gün iyileştirmeye devam ediyoruz. 2022 yılında en düşük 6 bin 144 TL olan işçi maaşları, bu yıl yapılan rekor zamla birlikte 13 bin 395 TL'ye yükseldi."