Maaş artırımıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. En düşük 15 bin TL maaş ödenmesine karar verildi. Çalışanlar bu habere çok sevinecek. Peki hangi kurumda çalışırsanız bu kadar maaş alacaksınız? İşte güncel maaş ve yevmiye zammı...

Kurum ve sendikalar arasındaki sözleşmeler, işçilerin maaşlarının artmasını sağlıyor. Alım gücüne yönelik düzenlemeler dikkat çekmekte. Bu doğrultuda sendikanın talebi de enflasyona göre veya biraz daha üstü olmakta. Son gelen bilgiyle beraber işçi maaşında önemli gelişmeler yaşandı. Zam sonrası en düşük maaş kaç TL oldu?

Maaşları 15 Bin TL'ye Çıkacak

Kartepe Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası'nın görüşmesi sonrasında detaylar açığa çıktı. Belediyeden gelen bilgi doğrultusunda en düşük maaşın 15 bin TL'ye ulaşmasının yanı sıra en düşük yevmiye ücreti de 515 TL oldu. Kartal Belediye Başkanı M.Mustafa Kocaman açıklama yaptı:

29 Mayıs sabahı altın piyasası patlayacak! Uzman isim seçim sonrasını konuştu 29 Mayıs sabahı altın piyasası patlayacak! Uzman isim seçim sonrasını konuştu

"Yapılan TİS görüşmelerinde mutlu sonuca ulaştık. Sürecin başından itibaren emek veren sendikalarımıza, işçi ve işveren temsilcilerimize teşekkür ediyorum. İşçimiz kazandıkça Kartepemiz kazanacak. İşçi kardeşlerimin yüzünün gülmesi, mutlu olması bizim için önemliydi. Çalışma arkadaşlarımız için önemli bir kazanım sağlanmış oldu. Hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun İnşallah”