İşçi maaşında beklentilerin üzerinde bir zam yapıldı. %75 maaş artışıyla beraber işçinin en düşük ne kadar maaş aldığını duyunca şaşıracaksınız. İşte Toplu İş Sözleşmesi sonrası yapılan duyuru ve 2023 yılı işçi maaşı...

Belediye personellerine yapılan zamlar sıklıkla gündeme geliyor. Toplu İş Sözleşmesi ile birlikte sendikaların yaptığı anlaşmaların sonucu, işçilerin maaşlarında ciddi oranlarda artış meydana geldi. Bu artışların bir tanesi daha gerçekleşti. %75 oranındaki rekor zammın hemen ardından en düşük işçi maaşı kaç TL oldu merak konusu oldu. İşçinin yeni maaşı ne kadar?

İşçiye Yüksek Zam Müjdesi Verildi!

İşçiye yapılan zamla birlikte yüksek zammın yapılacağı netleşti. Bu gelişmenin hemen ardından çeşitli detaylar da yanıt buldu. %75 oranındaki bu zammı değerlendiren Ordu Çaybaşı Belediyesi, çalışanlarının alım gücünün artması yönünde olumlu adımlar attı. Belediye-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi resmen imzalandı. Belediyeden konuyla ilgili açıklama da geldi:

”Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin Semiz, Belediye- İş Sendikası Genel Merkez Başkan Yardımcısı Sn. İsmail Duman, Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanı Mehmet Altun ve Belediye-İş Ordu Şube Başkanı Kadir Altun’un katılımlarıyla, Belediyemiz ile Belediye-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalanmıştır.”

Cumhurbaşkanından 1. gün sürprizi! Maaşlara yüzde 100 zam kesinleşti! Cumhurbaşkanından 1. gün sürprizi! Maaşlara yüzde 100 zam kesinleşti!

En Düşük İşçi Maaşı Kaç TL Oldu?

Yapılan zammın oranıyla ilgili bilgi verilse de maaş miktarı olarak resmi duyuru yapılmadı. Ancak asgari ücrete bile oranlandığında ciddi oranda yüksek ödemelerin yapılacağı anlaşılıyor. Belediyelerde çalışanların alım gücünün korunması adına sendikaların çalışma yapması gerçekten de anlamlı bulunuyor. Diğer belediyelerden de zam haberi geldiği vakit sizlerle paylaşıyor olacağız.