Personel maaşları artırıldı ve en düşük 14 bin TL olarak duyuruldu. Toplu iş sözleşmesiyle birlikte DİSK Genel İş Sendikası'nın hangi kurumla görüştüğü ortaya çıktı. İşte yeni maaş zammı ve en düşük personel maaş ödemesi hakkında merak edilenler...

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

Aylık ödemelerde yeni güncellemeler yayınlanıyor. Belediyelerden gelen haberler de bu şekilde. Özellikle de sendikalar ile belediyeler arasındaki anlaşmalar, maaşların artması konusunda fazlasıyla etkili. Toplu iş sözleşmesi ile yeni maaş belirlendi. En düşük maaş da belli oldu. Sözleşmenin güncel olarak duyurulması ve sonrasında detaylı açıklama yapılması dikkat çekti. Yapılan anlaşmaya dair merak edilenler haberimizde yer alıyor.

En Az 14.000 TL Maaş!

Maaşın en düşük 14 bin TL olması çalışanları sevindirdi. Net olarak bu maaşa vurgu yapıldı. Artvin Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasındaki anlaşma büyük ses getirdi. Şimdi ise nasıl bir gelişme yaşanacağı merak konusu haline geldi. Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, maaş zammına ilişkin “Göreve gelmeden öncede, sonrasında da ücretler konusunda sizlerin canını sıkmayacağımı söylemiştim. Ne söz vermiştik, belediye işçisi evinden işine gelirken huzurlu, belediyeden giderken de mutlu bir şekilde gidecek.” dedi.

Maaşlara Zam Geliyor!

Sendikalar, belediyeler ile anlaşmaya vararak maaşlara ciddi oranda yüksek zamların yapılmasında öncülük ediyor. Böylelikle personel maaşlarının artması ve alım gücünün de aynı orantıda yükselmesi hedeflenmekte. Yeni bir toplu iş sözleşmesi imzalandığı vakit sizlere de güncel bilgiler vereceğiz. İş sözleşmeleri, çalışanların maaşlarını güvence altına alınabilmesi adına uygulanmaktadır.