Halkın Kurtuluş Partisi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın, “Adaları işgal etmeniz falan bizi bağlamaz” sözü üzerine Erdoğan hakkında tarihe geçecek bir suç duyurusunda bulundu!

Erdoğan’ın, “Adaları işgal etmeniz falan bizi bağlamaz” sözü için "Türkiye’ye ait adaların işgalinin itirafı" diyen suç duyurusu gündem oldu.

Milli Gazete'nin haberine göre, Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında "Yunanistan’a tek cümlemiz var; İzmir’i unutma. Adaları işgal etmeniz falan bizi bağlamaz, vakti saati geldiğinde gereğini yaparız. Hani diyoruz ya, bir gece ansızın gelebiliriz" sözlerine yönelik suç duyurusunda bulundu.

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

3 Eylül tarihinde Samsun'da, “Ey Yunan, tarihe bak, tarihe dön, çok daha fazla ileri gidersen bunun bedeli ağır olur ağır! Yunanistan’a tek cümlemiz var: İzmir’i unutma. Adaları işgal etmeniz falan bizi bağlamaz, vakti saati geldiğinde gereğini yaparız. Hani diyoruz ya, bir gece ansızın gelebiliriz” diyen Erdoğan ve sözleri yine gündem oldu.

HKP avukatları Erdoğan’ın “Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma” suçunu işlediğini belirterek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.