Türkiye'nin fabrikaları, şirketleri, arsaları, evleri Araplara satıldıktan sonra yeni müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan büyük bir grur ile verdi; Suudiler turist olarak da artacak.

Türkiye'nin fabrikaları, şirketleri, arsaları, evleri Araplara satıldıktan sonra yeni müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan büyük bir grur ile verdi; Suudiler turist olarak da artacak.

AKP Genel Başkanı Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan çöken ekonomide tüm umutların bağlandığı turizm sektörüne istinaden "Suudi kardeşlerimizin Türkiye'ye gelişi artacaktır. Bunu Muhammed Selman ile yaptığımız görüşmede de ele aldık. Ben turizm mevsiminin çok çok önemli geçeceğine inanıyorum" diyerek konuştu.

İstanbul'a gelen Arap turist yarıya azaldı - Haberler - Turizm Gazetesi

Bir zamanlar; avrupalı turistleri rahatsız ediyorlar diye, odalara zarar verip binaları yıpratıyorlar, fazlca israf ile mutfak masraflarını arttırıyorlar, temizlik sorunu yaşatıyorlar diyerek maliyeti ve yıpratması fazla olan Arapları otellerimize, tesislerimize kabul etmezken, şimdi ise yıllar sonra geldiğimiz durumda mecbur kaldığımız turistin Araplar olması sadece turizmciyi değil, tüm Türkiye'yi hüzne boğdu. 

Arap turistlerin Antalya'daki akılalmaz eğlencesi kamerada | Güncel

1 Mart Altın Fiyatları Rekor Tazeledi! Gram Altın Kuyumcularda Kalmadı! 1 Mart Altın Fiyatları Rekor Tazeledi! Gram Altın Kuyumcularda Kalmadı!

Bayram namazını Büyük Çamlıca Camii’de kılan Erdoğan'ın, çıkışta gazetecilerle bayramlaşarak verdiği müjdenin yanı sıra konuşmasında konu ile ilgili ayrıca dikkat çekenler ise şunlar oldu;

"Ben Suudi kardeşlerimizin de Türkiye’ye gelişleri çok daha artacaktır. Suudi Arabistan – Türkiye ilişkileri çok farklı bir konuma gelecek."

"Suudi Arabistan’dan gelecek olan inşallah kardeşlerimizin, Türkiye’deki onların Turizm anlayışı çok olumlu olduğu için de bu yaklaşım Türkiye’ye farklı yansıyacaktır. Ben bu turizm mevsiminin Türkiye’de çok çok olumlu geçeceğine inanıyorum."