Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, SSK, Bağ-Kur, 4C’li ve EYT’li vatandaşlar için ek ödemelere talimatı verdi. Ödemeler hesaplara o tarihte geçecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs 2023 seçimin ikinci ayağı için milyonlarca vatandaşa sağlanan kolaylıkları bir bir sıraladı. Bunların içinde işyerleri için, evlenecek çiftler ve ihtiyaç sahipleri için destek paketlerini açıkladı. Faizsiz krediler, geri ödeme erteleme ve daha birçok kolaylık ile vatandaşların maddi yüklerini hafifletmeye yönelik projeler sundu. Sıra emeklilere geldi. 

2023 yılında emekliler için sıkı çalışmalar arka arkaya geldi. Öncelikle Mart ayı başında onaylanan EYT teklifi ile ilk etapta 2,5 milyon kadar, ardından bir o kadar daha çalışan emeklilik haklarına kavuşacak. Emeklilere 2018 yılından bu yana sağlanan bayram ikramiyeleri de zamlandı. 1.000 TL olarak başlayan ve 2022 yılında 1.100 TL olan ikramiyeler de bu sene rekor kırılarak tek seferde 900 TL zam yapıldı. Emekliler için bu sene toplam bayram ikramiyesi 4 bin TL’ye ulaştı. Şimdiyse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamu bankalarından emeklilere kolaylıklar sağlanması için talimat verdi. 

emeklilere ek ödeme 2023

EMEKLİLERE KAMU BANKALARINDAN AVANTAJ 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 kamu bankasına talimat verdi. Buna göre emeklilere 3 kamu bankasından büyük avantajlar sağlanacak. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’tan maaş alan emeklilere minimum 3 bin TL, maksimum 5 bin TL olarak nakit promosyon ödemesi mevcut olarak gerçekleştirilecek. Ancak bununla da kalmıyor. 

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

Nakit avansın kullanıma kapatılmasından sonra emekli vatandaşlar için acil nakit ihtiyaçlarında ödeme bulmaları konusunda kolaylık sağlanacak. Kamu bankalarından 1,58 gibi çok düşük bir faiz ile ihtiyaç kredisi çekilebilecek. 1,58 düşük faiz oranları ile başlayan ihtiyaç kredisi, konut ve taşıt kredileri emeklilere avantajlı olarak sunulacak. Esnek ödeme planlamaları ve vade seçenekleri ile de emekliler acil nakit problemlerini kamu bankalarından kolaylıkla çözebilecek. 

emekli ek ödeme 2023

50 BİN TL’YE KADAR RAHAT KREDİ 

Emekli vatandaşlar için 50 bin TL’ye kadar verilen sünnet, borç kapama, tadilat, ev bakım - onarım, eşya satın alma ve benzeri birçok ihtiyaç için ihtiyaç kredisi sağlanacak. Bununla beraber 36 ay vade imkanında ödeme planlamalarında her ay eşit ya da planlanan biçimde kolaylık da sunulacak. Faiz oranları ise emekliler için düşük tutulacak.