AK Parti'nin Bilecik, Artvin, Çankırı, Iğdır ve Gaziantep kongrelerine canlı bağlantıyla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemin önemli konu başlıklarını değerlendirdi. Mart ayının sonlarına doğru gerçekleştirecekleri büyük kongrenin hazırlıklarını tamam

AK Parti'nin Bilecik, Artvin, Çankırı, Iğdır ve Gaziantep kongrelerine canlı bağlantıyla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemin önemli konu başlıklarını değerlendirdi. Mart ayının sonlarına doğru gerçekleştirecekleri büyük kongrenin hazırlıklarını tamamlamış olacaklarını kaydeden Erdoğan, konuşmasında yine Boğaziçi'nde gösteri yapan öğrenciler ile CHP'ye yüklendi. CHP'nin, Türkiye'deki ideolojik saplantıların sözcüsü olduğunu ifade eden Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında "yalan söyleyen adamcağız" yakıştırmasını yaptı.

Boğaziçi'ndeki protestolar


Prof.Dr. Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasının ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde başlayan eylemlere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir grup öğrencinin rektörlük odasını basmak istediğini söyledi. Bu gençlerin milli ve manevi değerlerinin eksik olduğunu vurgulayan Erdoğan, rektörün odasını basmaya çalışan öğrencilere yönelik " Siz terörist misiniz?" sorusunu yöneltti. Ülkede teröristlerin etkinliğine kesinlikle izin verilmeyeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu protestolardan ikinci bir Gezi vakasının çıkartılamayacağını kaydetti.


"LGBT'Yİ kabul etmiyoruz"


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun teröristlerle kol kola yürüyebileceğini kaydeden Erdoğan, AK Parti'nin asla teröristlerle anılmayacağını ifade etti. LGBT'yi kabul etmediklerini kaydeden Erdoğan, Türkiye'nin milli ve manevi ir ülke olduğunu söyledi. Ülkenin ortak değerleri konusunda bir anlayışa kavuşulması gerektiğini belirten Erdoğan, bu konuda da CHP'den bir beklentilerinin kalmadığını vurguladı. CHP'nin kendi içindeki taciz ve tecavüz vakalarıyla yüzleşmesi gerektiğini bildiren Erdoğan, tek isteklerinin CHP'nin Türkiye'nin gelişmesinin önünü tıkamaması olduğunu belirtti.