AK Parti'nin Adana, Antalya, Muğla ve Bursa ilk kongrelerine canlı bağlantıyla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'ye yüklendi. Atatürk'ün partisi olan CHP ile şimdiki CHP'nin birbiriyle alakasının olmadığını belirten Erdoğan, aralarındaki ilişkinin sadece

AK Parti'nin Adana, Antalya, Muğla ve Bursa ilk kongrelerine canlı bağlantıyla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'ye yüklendi. Atatürk'ün partisi olan CHP ile şimdiki CHP'nin birbiriyle alakasının olmadığını belirten Erdoğan, aralarındaki ilişkinin sadece isim benzerliği olduğunu dile getirdi. CHP'nin eski genel başkanı Deniz Baykal'ın gizli kasetinin çıkmasıyla Kılıçdaroğlu'nun iş başına gelmesine isim vermeden değinen Erdoğan, CHP'yi kıyasıya eleştirdi.

"Milletvekili istifalarıyla ilgili AK Parti'yi suçlamak yüzsüzlüktür"


CHP'de son zamanlarda üç milletvekilinin istifa ettiğini hatırlatan Erdoğan, bu istifalar nedeniyle AK Parti'yi suçladıklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin, AK Parti'yi sorgulamaktansa terör örgütleriyle ilişkisinin sorgulaması gerektiğinin altını çizdi. CHP'de yaşanan en küçük olayın AK Parti'den bilindiğini aktaran Erdoğan, parti içi kavgaların faturasını AK Parti'ye kesmenin "siyasi yüzsüzlük" olduğunu dile getirdi. CHP'nin her hafta ayrı bir pot kırdığını kaydeden Erdoğan, bu durumdan memnun olduklarını belirtti.

"CHP'nin Atatürk ile bağı kalmadı"


Bu partiyi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün emaneti olarak görüp de oy veren vatandaşlar adına üzgün olduklarını kaydeden Erdoğan, bu CHP'nin Atatürk ile bağının kalmadığını vurguladı. İstifa eden CHP'li vekillerin Külliye'ye gittiğini öne sürdüklerini hatırlatan Erdoğan, CHP'nin iç meseleleriyle AK Parti'yi vurmaya çalıştıklarını aktardı. Gezi olaylarında yapılan provokasyonlarda CHP'nin ön saflarda yer aldığını kaydeden Erdoğan, böyle zayıf bir rakibin "mumla aransa" bulunamayacağını sözlerine ekledi.

CHP'de istifa krizi!


CHP'de önceki günlerde yaşanan istifa krizi partide şaşkınlığa neden olmuştu. Partinin Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ile Yalova Milletvekili Özcan Özel istifa ettiklerini duyurmuştu.Parti içinde yaptıkları hiçbir önerinin dikkate alınmadığını kaydeden milletvekilleri, parti içinde demokrasi talep ettikleri için mobbinge maruz kaldıklarını bildirdi. CHP'nin PKK terör örgütüyle son zamanlarda arasına belli bir mesafeyi koyamadığını söyleyen milletvekilleri, partinin kurucu değerlerden uzaklaştığının altını çizdi. Bu istifaların ardından CHP'nin TBMM'deki milletvekili sayısı 135'e düşmüş oldu.