Cumhurbaşkanlığı anketi sonuçları açıklandı... Sosyal medya yanılmadı!

Metropoll Araştırma, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmasına ilişkin anketinin sonuçlarını açıkladı. Erdoğan'a karşı yarışabilecek 4 adaydan yalnızca birisi yüzde 50'yi aştı.

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte anket çalışmaları hız kazanırken, hem sosyal medyada hem de anket çalışmalarında bir isim artık tamamen öne çıkmaya başladı.

Anket sonuçlarına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına dört aday çıkarıldı ve bu isimler de yaygın her ankette olduğu gibi,  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener oldu.

Yavaş'a çıkan yüzde 53.9 oy oranına karşın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüzde 36.5'te kaldığı görüldü.

Merak edilen isimlerden Ekrem İmamoğlu ise sonuçlarda Erdoğan'a karşı yüzde 49.7 oy alıyor ve Erdoğan'ın İmamoğlu'na karşı yüzdesi ise 40'a çıkıyor.

Ev Sahiplerine Yeni Düzenleme: Kira Gelirleri 21.000 TL Sınırıyla Kontrol Altına Alınıyor! Ev Sahiplerine Yeni Düzenleme: Kira Gelirleri 21.000 TL Sınırıyla Kontrol Altına Alınıyor!

ERDOĞAN'A KARŞI EN AZ OYU KILIÇDAROĞLU ALDI
Anket sonuçlarına göre Kılıçdaroğlu ve Akşener de Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan fazla oy alıyor ancak iki liderin yüzdesi Yavaş ve İmamoğlu'ndan daha düşük.

İŞTE MERAK EDİLEN SON ANKET SONUÇLARI