AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Biden'in İngiltere'ye cenazeye gitmesine rağmen gerçekleşmesi ve kendisi gitmeyerek parkta dolaşması ile de dikkat çeken ABD ziyaretinden ilginç bir görüşme çıktı.

ABD Başkanı Biden eşi Jill Biden ile birlikte, Kraliçe II. Elizabeth'in cenazesine katılmak üzere İngiltere’nin başkenti Londra'ya gittiği sırada AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye gitmişti.

Emekli Maaşı ile İlgili Teklif TBMM Komisyonunda Kabul Edildi! Emekli Maaşı ile İlgili Teklif TBMM Komisyonunda Kabul Edildi!

Erdoğan, Central Park'ta yürüyüş yaptı - Son dakika haberleri – Sözcü

İngiltere'nin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı Kraliçe II. Elizabeth'in 8 Eylül’de 96 yaşında hayatını kaybetmesinin ardından düzenlenecek olan cenaze töreni için dünyanın dört bir yanından liderler ve eşleri İngiltere’ye giderken Erdoğan'ın gitmemesi "özel koruma ve özel uçak kullanamayacağı için" şeklinde yorumlanıp tepki görürken ABD Başkanı Joe Biden ve eşi Jill Biden'ın İngiltere'ye gittiği sırada kendisinin de ABD'ye gitmesi şaşırtmıştı.

Resim

Biden'in Kraliçe Elizabeth'in Westminster Hall’daki tabutunu ziyaret ettiği ve ardından Lancaster House'da Kraliçe Elizabeth'in taziye defterini imzaladığı sırada AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Central Park'ta bankta otururken servis edilen görüntüleri ile sosyal medyada hem eleştiri hem de alay konusu olmuştu.

Adsız7

Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler 77. Genel Kuruluna katılmak üzere önceden ABD’nin New York kentine gitmesieleştirilmeye devam edilirken, bu ziyaretin ardından "basına kapalı" şeklinde gerçekleşen ilginç bir görüşme yapıldığı ortaya çıktı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ABD temasları kapsamında Dünya Yahudi Kongresi Başkanı Ronald Lauder’le görüşmesi dikkat çekti.

Erdoğan, Dünya Yahudi Kongresi Başkanı Lauder ile görüştü - Politika Haber

Erdoğan, Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili ile bir araya gelmesinin ardından Dünya Yahudi Kongresi Başkanı Ronald Lauder’i kabul ederken görüşmenin zamanlaması ve basına kapalı şekilde gerçekleşmesi gündem oldu.

DÜNYA YAHUDİ KONGRESİ BAŞKANI'NDAN İSRAİL ELEŞTİRİSİ - Son Dakika Haberleri