TÜGVA’nın Kocaeli şubesi adeta bir skandala imza attı.

Mevlana'nın şiirini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençliğe hitabesi diyerek uyarlayan TÜGVA’nın Kocaeli şubesi ve mevzu hitabe sosyal medyada gündem oldu.

AKP’ye yakınlığıyla ve AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ile tanınan TÜGVA’nın Kocaeli şubesinde Mevlana’nın “Ne olursan ol” başlıklı nasihat içeren şiirin sözleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençliğe hitabesi diyerek duvara astığı görüldü.

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

"Gençilğe Hitabe" oluşturulması ayrı, sözlerinin Erdoğan'a değil de Mevlana'ya ait olması ayrı dikkat çeken durumu Zafer Partisi İstanbul İl Başkanı Mustafa Can da, Erdoğan hitanbesinin fotoğrafını paylaşarak, “Mevlana’nın şiirini (ç)aldılar! TÜGVA’nın Kocaeli Şubesi’ne Recep Tayyip Erdoğan’ın ağzından gençliğe hitabesi asıldı fakat hitabe aslında Mevlana’nın şiiriydi. Sırada ne var? İstiklal Marşı mı?” notunu düşerek eleştirdi.

Yaşanan ilginç durum sosyal medyada bir taraftan tepki görürken bir taraftan da ünlü markalar kullanılarak "çakma" diye adlandırılan sahte ürün görselleri ile dalgan konusu oldu.

EN KOMİK ÇAKMA MARKALAR !! - YouTube

Çin'de “çakma” kültürü: Taklitler aslını mı yaşatır? - K24

Markaların Kendisinden Daha Yaratıcı 19 Çakma Ürün