Bir döneme ve hatta birçok ilişkiye damga vuran efsane film Issız Adam'ın Alper'i Cemal Hünal, film ile ilgili ağızları açık bırakan bir itirafta bulundu.

2008 yılında yayınlanan Issız Adam sinemalarda geniş bir yankı uyandırmış, replikleri ile, sahneleri ile adeta bir jenerasyonu etkisi altına alarak yaşam tarzlarını bile etkilemişti. 

Cemal Hünal da o "Alper" rolünün izleyenler üzerindeki etkisinin ne kadar güçlü olduğunu "Benim yüzümden bir sürü evlenip boşanmış insan var" diyerek anlattı.

Filmlerden on Twitter: ""Hayat geç kalmayı affetmiyor." (ıssız Adam) https://t.co/XgfC5Nbjpq" / Twitter

Ancak 2011 yılında Lale Cangal ile evlenen ve bu evliliklerinden bir oğlu bulunan Cemal Hünal, Alper karakterine nasıl uzak olduğunu ise şu sözler ile anlatıyor " 'Abi tam beni oynamışın' diyenler var. Valla benden başka herkesi oynamışım! Alper, kişilik olarak benim hiç sevmediğim bir karakter. Yanımda istemem. Sohbetini sevmediğim bir insan tipi."

Issız Adam - 2008 Film İncelemesi | Efsane Kareler

Oyuncu Cemal Hünal yönetmenliğini Çağan Irmak'ın yaptığı "Issız Adam" filmindeki "Alper" karakteriyle adını geniş kitlelere duyurduğunu ve 2008 yılında izlenme rekorları kıran Issız Adam filmi hakkında dikkat çeken bir detayı ise bir dergiye verdiği röportajda samimi açıklamalar ile dile getiriyor.

Issız Adam yayını: İnternette nereden film izlenir?

Oyunculuk kariyerinde birçok televizyon ve sinemada yer alan 45 yaşındaki Cemal Hünal, yıllar geçse de hâlâ 'Issız Adam' olarak anıldığını "Bu çok keyifli bir durum. Son 20 yılda Türkiye Cumhuriyeti'nde yapılan en iyi 5 filmden biri olduğunu düşünüyorum. Çok büyük şans benim adıma. Sinema tarihinde yerim oldu." sözleri ile anlatıyor.

"Issız Adam" filmi için bilinmeyeni ve şaşırtanı ise Hünal şu sözler ile aktarıyor;

Alone (2008) - IMDb

"Çağan filminden o başarıyı beklemiyordu. 'İnşallah şu filmi 350 bin kişi izler de Mustafa Bey'in parasını çıkaralım' dedi. Sonra bana, 'Cemal bu filmi kaç kişi izler?' sorusunu sordu. 'Herhalde 1.5 milyon kişi izler' dedim. Gülmekten sandalyeden düştü, şaka yapmıyorum! Film 4 milyona yakın gişe yaptı."

30 Eylül'de vizyona girecek "Yanlış Anlama 2" filmiyle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan Cemal Hünal'ın en çok dikkat çeken cümlesi ise şunlar oluyor;

Disney Teneffüs Zili Recess Nihayet Platforma Yüklendi! Disney Teneffüs Zili Recess Nihayet Platforma Yüklendi!

Cemal Hünal'ın eşi Lale Cangal kimdir, nereli, kaç yaşında? - Son Dakika Magazin Haberleri

"Benim yüzümden bir sürü evlenip boşanmış insan var. Ben ise 20 senedir aynı kadınla beraberim."