ATV'nin fenomen dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz bu akşam 192. bölümüyle ekranlara geliyor. Tipi'nin Sırp Rıdvan'ın kardeşini öldürmesiyle savaş daha da kızıştı. Bu mücadeleden en az yara almak isteyen Hızır ise dostunu korumaya çalışıyordu. Ancak EDH

Başrollerini Oktay Kaynarca, Ozan Akbaba ve Emir Benderlioğlu'nun paylaştığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz salı akşamları ATV ekranlarında izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda İlyas ve adamları tarafından kaçırılan Çakırbeyliler, tutuldukları mekanın sahibi olan Sırp Rıdvan'ın da vatana ihanet peşinde olduğunu öğrendiler. Bunun üzerine Hızır Reis ve arkadaşları, göz dağı vermek için onların mekanına gitti. Ancak Rıdvan'ın kardeşi Macit'in Gönül ile ilgili sözleri Tipi'yi adeta çıldırttı. Bunları içine sindiremeyen Tipi, Kubilay'dan aldığı adresler sayesinde Macit'in evine gitti ve onu boğdu. Hızır, Tipi'yi son anda evden kurtarırken; Macit'in ailesi de intikam için düğmeye bastı. Herhes kendisini kurtarmanın yolunu ararken; Tipi de evdeki kahveye uyku ilacı karıştırdı. Gece herkes uyuyunca Sezai ile konuşup evden çıkan ve mezarlığa giden Tipi pusuya düştü. Kurşuna dizilen Dadaş izleyenleri şaşırttı. Bu sahnenin ardından Edho izleyicileri Tipi neden öldü? Savaş Özdemir niçin ayrıldı? Diziye geri dönecek mi sorularına yanıt aramaya başladı.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Tipi niçin öldü?

Yukarıda da söylediğimiz gibi Tipi, masanın yeni düşmanı Rıdvan'ın kardeşi Macit'i Gönül ile ilgili söylediği sözlerin ardından boğdu. Hızır'ın verdiği süre içinde Macit'e yaptığı hamle ile savaş başlatan Tipi, Sezai ile bir oldu. ikili oynayan Sezai'nin kandırdığı Tipi, Macit'in oğlunun intikam planıyla mezarlıkta pusuya düştü. Zaten evden çıkarken de ablasıyla vedalaşıp hakkını helal etmesini isteyen Tipi, rüyasında Gönül'ü gördüğünü anlattı. Ölüme gittiğini bilen Tipi, ablası Emine'ye "Seni yalnız bıraktığım için affet" dedi. Başına buyruk hareket eden Tipi, böylece 6. sezonda Edho'ya veda etti. Peki Savaş Özdemir, Eşkıya'ya geri dönecek mi? 

Sakla Beni 4. Bölümde neler olacak? İncila, Mete’yi tehdit ediyor… Sakla Beni 4. Bölümde neler olacak? İncila, Mete’yi tehdit ediyor…

Savaş Özdemir diziye geri dönecek mi?

Eşkıya'da daha önce ayrılan oyuncular zaman zaman geriye döndü. Ancak bu kişiler genelde yurt dışına gitmiş ya da kaçırılmış gibi vs göründüğünden dönüşlerinde bir sıkıntı olmadı. Fakat öldürülen ya da eceliyle ölen kimse EDHO'ya geri dönmedi. Özetle Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 192. bölümde vurulan Tipi de öleceği için ekibe tekrar katılamayacaktır. Bu nedenle Tipi'ye hayat veren Savaş Özdemir de ancak başka projelerden izleyici karşısına çıkabilir. 

EDHO'nun Tipi'si Savaş Özdemir kimdir?

1970 senesinde İstanbul'da dünyaya gelen Savaş Özdemir, İzmir Eşrefpaşa Lisesi'nden 1991 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuğu bölümünü kazanmıştır. Pek çok dizide yer almış olan Savaş Özdemir, 2007-2008 seneleri arasında Show TV 'de yayınlanan Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde de rol almıştır. Özdemir, ilk bölümden bu yana Eşkıya'da da Tipi karakteriyle izleyici karşısına çıktı.