Ev hanımlarına destek haberi geldi. Nakit destek almak isteyen kadınlar için önemli bir yardım yapılacak. 1000 TL'lik devlet desteği başvurusu nasıl yapılıyor? Ev hanımlarına yardım parası için şartlar ve desteğe dair detaylar yazımızda. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Kaymakamlık desteği hakkında bilgi verildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, geliri düşük olan ev hanımları ile birlikte maddi yetersizlik yaşayan kadınlara yardım etmektedir. Eşinden harçlık almak istemeyen ve her ay kendisine düzenli olarak para ayırmayı hedefleyen kadınlar için güzel haberlerimiz var. Devletin sağladığı desteklerden birisi de alışmayan ev hanımlarını kapsamaktadır. Çocuklarına bakan ve bu yüzden evde duran kadınlara sağlanan destekler dikkat çekiyor. Kadınların aylık olarak düzenli ödeme alabilmesi için hangi şartları karşılaması gerekmekte? 

Ev Hanımlarına 1000 TL Destek!

Ev hanımlarına sağlanan 1000 TL'lik destek için başvuruda bulunmanız gerekiyor. Maddi duruma da bakılacağı için eve giren toplam paranın da önemi var. Aile üyelerinin kazancı burada dikkate alınabilir. Öte yandan nasıl başvuru yapılacağını da aktaralım. Ev hanımlarının eşlerinden ziyade devletten harçlık edinebilmesi adına bu destek büyük öneme sahip.

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

destek6

Başvurular Kaymakamlıktan Yapılacak!

Valilik ve Kaymakamlık aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Eğer şartlar uygun görülür ise sizlere de 1000 TL ödeme yapılabilir. Belediyelerin de çeşitli yardımları olduğu biliniyor. Size göre en avantajlı ve uygun görülen devlet ile belediye yardımlarını öğrenebilmek adına müracaat etmelisiniz. Değerlendirme sonrasında tarafınıza bilgi ulaştırılacaktır. Ödemeler ise genellikle PTT aracılığıyla yapılmakla birlikte verilecek yardıma göre değişkenlik gösterebilir.

destek5