550 TL'den 1100 TL'ye kadar PTT'den aylık sosyal yardım ödemesi alabilirsiniz. e-Devlet'ten başvuru yapan ev hanımlarına düzenli ödeme imkanı sağlanıyor. İşte nakdi destekte aranan şartlar ve başvuru detayları haberimizde...

Sosyal devlet anlayışı 2023 yılında da sürmektedir. Devletin sağlamış olduğu bireyler arasında elbette ev hanımları da bulunuyor. 1100 TL'lik ödemeden kimlerin nasıl faydalanacağı hakkında bilgi verelim. Ev hanımları bu fırsatı kaçırmak istemeyecek. Güncel olarak sosyal destek alabilmek adına hangi şartları karşılamaları gerekiyor? TC kimliğiniz ile PTT'den destek paranızı çekebilirsiniz. Nakit olarak bu parayı almanız mümkündür.

Geliri Düşük Ev Hanımlarına Ödeme!

Geliri düşük olan ev hanımlarına 1100 TL'ye kadar aylık ödeme sağlanacak. Bu sayede maddi destek imkanı da sunuluyor. Ev hanımlarının hanedeki kazancının asgari ücretin üçte birinden daha düşük olmalıdır. Bu şartı sağlıyorlar ise ev hanımlarına önemli ödemeler yapılacaktır. Dolayısıyla başvuru yapılması halinde düzenli ödeme fırsatından yararlanabilirsiniz. Aylık 1100 TL'lik ödemenin eşini kaybeden kadınlara verildiği bilgisini de ekleyelim.

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

e-Devlet'ten Başvuru Yapın!

Sosyal destek ödemesi için e-Devlet üzerinden başvuru yapmalısınız. Eğer e-Devlet'i tercih etmezseniz de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kısa süre içerisinde başvurunuzun sonucu sizinle paylaşılacaktır.