Evde bakım maaşı bakanlık ödemesi hesaba yattı mı soruluyor. Nisan ayında kaç TL destek ödemesi yapılacak? Destek yardımı sorgulamayla ilgili son adımlar iletildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan son açıklamalar...

SSK, Bağ-Kur, 4C’linin beklediği haber! İkramiye tarihi açıklandı SSK, Bağ-Kur, 4C’linin beklediği haber! İkramiye tarihi açıklandı

Evde bakım maaşı ile ilgil güncel bilgiler ortaya çıktı. Nisan ayı itibarıyla kimler ödemelerden faydalanabilecek? Bu ay bakanlıktan ödemelerin yapıldığına dair açıklama geldi mi? Merak edilen soruları sizler için yanıtlayacağız. Öte yandan bakım maaşının kimlere verildiğini de açıklayacağız.

Evde Bakım Maaşı Kimlere Verilir?

Ağır engelli raporu olan ve günlük ihtiyacını kendisi gideremeyen vatandaşlar bu ödemelerden yararlanmaktadır. Aylık olarak verilen bu ödemeler, kişinin ihtiyacını karşılanması ve eksiklerinin giderilmesi için kullanılır. 

Nisan 2023 Evde Bakım Aylığı Ödendi mi?

Evde bakım aylığı için henüz bir karar çıkmadı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yakın zamanda bir açıklama gelecektir. Güncel olarak bekleyiş sürüyor. 2023 yılı itibarıyla söz konusu destekten faydalananların hesabına 4337 TL ödenmektedir. Geçtiğimiz ay ödemeler ikinci haftadan sonra başlamıştı. Bu nedenle Nisan'ın 15'i ila 30'u arasında ödemelerin tamamlanmış olması beklenebilir.