Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerden sonra Kahramanmaraş’ta öğretmenler ile birlikte iftar programı yaptı.

Özer, bakanlık olarak deprem bölgesinin her yerinde halkın ihtiyacını gidermek için görev başında olduklarını söyledi. Özer, hep beraber bu bölgedeki insanların yemek, ekmek ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşıladıklarını açıkladı. Özer, öğretmen kadrolarının pandemi döneminde nasıl seferberlik içinde çalıştıysa bu afet döneminde de ellerinden gelen bütün her şeyi seferber ettiklerini söyledi. Özer, sahada olan öğretmen sayısının 40 bine yakın olduğunu açıkladı. Bütün bu insanların vatandaşın yarasını bir nebze de olsa sarabilmek için uğraştığını dile getirdi.

Deprem bölgesindeki 6 milyon 800 bin çocuk eğitime kavuşacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, pandemi döneminde de eğitimi normalleştirmeye çalışarak Türkiye’nin normale dönme sürecine çok büyük bir katkı sunduklarını ve bunun bir benzerini de depremden sonra eğitimde yaşanan anormalliği doğru bir şekilde yöneterek yapacaklarını açıkladı.

Bakanlık Bünyesinde Çalışacak Personel Aranıyor! Hangi Pozisyonlarda Alım Yapılacağı Açıklandı! Bakanlık Bünyesinde Çalışacak Personel Aranıyor! Hangi Pozisyonlarda Alım Yapılacağı Açıklandı!

Özer, Türkiye genelinde 19 milyon öğrenci, 1 milyon 200 bin öğretmene sahip olduklarını açıkladı. Özer, bu sayının deprem bölgesinde ise 6 milyon 800 bin öğrenci ile 212 bin öğretmen olduğunu açıkladı. Özer, ellerinde olan tüm imkanları seferber ederek deprem bölgesinde olan ve eğitimden yoksun olan çocukları derhal bir adaptasyon sürecine alıp tekrar eğitim ile bağlarını kuracaklarını açıkladı.