11 Şubat 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi için araştırmalar devam ediyor. Peki, Şubat 2022 evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı? Bugün hangi illerde evde bakım parası yattı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, her ay düzenli olarak evde bakıma muhtaç hasta, yaşlı ve engelli kişilerin ailelerine evde bakım maaşı ödemesi yapıyor. Şubat ayının ikinci haftasının başlaması ile birlikte Şubat ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak sorularının yanıtı da araştırılmaya başlandı. Özellikle Şubat ayında evde bakım parası ödemelerinin zamlı şekilde yapılacak olması nedeniyle vatandaşlar daha heyecanlı. Peki, Şubat ayı evde bakım maaşı yattı mı? 2022 Şubat ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak? 11 Şubat 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi ve merak edilen detaylar haberimizde...

Gözden kaçırmayın

NATO Restininin Pazarlık Şartları Açıklandı! ABD "Türkiye'nin Engellemeyeceğine Eminiz" Dedi... NATO Restininin Pazarlık Şartları Açıklandı! ABD "Türkiye'nin Engellemeyeceğine Eminiz" Dedi...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, her ay düzenli olarak yapılan evde bakım maaşı ödemeleri konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Şubat ayından itibaren evde bakım parası ödemelerinin değişeceğini ve zamlı olarak hesaplara geçeceğini söyleyen bakan yanık, vatandaşlara Müjdeli haberi vermişti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan bu açıklama sonrasında Herkes evde bakım maaşı Şubat ayı ödemeleri ne zaman yatacak sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki, 2022 Şubat ayı evde bakım parası yattı mı? 11 Şubat 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu?

evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-11-subat-2022-subat-ayi-evde-bakim-parasi-ne-zaman-yatacak-1

11 Şubat 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi

Evde bakım maaşı yatan iller listesi 11 Şubat 2022 günü için henüz açıklanmadı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakım parası ödemeleri Her ayın 15'i ile 30 arasında yapılıyor. Ancak şubat ayının daha kısa sürdüğünü hesaba katarsak ay sonuna kadar ödemelerin vatandaşların hesaplarına geçmesi bekleniyor.

Evde bakım maaşı sorgulama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan evde bakım maaşı ödemelerinden faydalanan vatandaşlar e-devlet üzerinden sorgulama yapabiliyor. e Devlet evde bakım maaşı sorgulama ekranı için T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile sisteme girmek ve ardından da arama butonuna “Engelli evde bakım ödeme bilgileri” sorgulama yazmak yetiyor.

evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-11-subat-2022-subat-ayi-evde-bakim-parasi-ne-zaman-yatacak-2

2022 Şubat ayı evde bakım maaşı yattı mı?

2022 Şubat ayı evde bakım maaşı yattı mı ne zaman yatacak gibi soruların yanıtı her gün olduğu gibi bugün de yoğun şekilde merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödemeler henüz hesaplara yatırılmaya başlamadı. Çünkü 15 Şubat 2022 tarihinde ilk ödemeler belirlenen illerde yatırılacak. Bakanlık tarafından evde bakım maaşı yatan iller listesi açıklandıktan sonra sizlerle paylaşacağız...

2022 evde bakım maaşı ne kadar oldu, ne kadar zam geldi?

​ Evde bakım maaşı 2022 zammı Geçtiğimiz günlerde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanmıştı. Şubat ayında ilk zamlı maaşlarını alacak olan vatandaşlar bu ay 2706 TL ödeme alacak. Evde bakım parası ödemeleri geçtiğimiz yılın ikinci yarısı için 1798 TL olarak yapılıyordu. Yani evde bakım maaşına neredeyse 1000 TL'lik bir zam geldiğini söylemek mümkün. Evde bakım maaşı yeni zamlı ödemeler ise ilk kez Şubat ayında hesaplara geçecek.