EYT üzerinden nasıl başvuru yapılır ve EYT'den emeklilik için hangi belgeler gereklidir sorularına yanıt veriyoruz. EYT başvuruları açıldı mı? Milyonlarca vatandaş emekli olmak için gün sayıyor. İşte başvuru rehberine dair detaylar...

EYT'liler, yıllardır beklemekte oldukları emeklilik için gün saymakta. Çok az bir süre kaldığı için emeklilik başvurularına da önem veriliyor. EYT düzenlemesi neticesinde çeşitli detaylara yer verildi. Başvuru yapılması halinde sizler de emeklilik işlemlerinizi çözebileceksiniz. İlk etapta 2 milyonu aşkın vatandaşın emekli olacağı bilgisi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından iletilmişti. Bakanlık da bu bilgiyi verdi ve başvuruların nasıl gerçekleşeceği sorulmaya başlandı. Hazırladığımız rehberde emeklilik adına kritik olan bu detaylara erişebilirsiniz.

para-29

Emeklilere Özel: Vakıfbank'tan Büyük Fırsat! Emeklilere Özel: Vakıfbank'tan Büyük Fırsat!

EYT Başvurusu Nasıl Yapılır?

EYT başvurusunda bulunmak için öncelikle e-Devlet'e giriş yapılması gerekiyor. Aylık ödenek talep belgesi alabilmek adına bazı işlemler gerçekleştirmelisiniz. Ödenek alacağınıza yönelik bilgileri doldururken sizden SSK veya Bağ-Kur gibi seçenekler de istenecektir. Maaş ödemesinin hangi banka üzerinden gerçekleşeceği gibi soruları da yanıtlamalısınız. Gerekli işlemler tamamlandığı vakit başvurunuz sonuçlanacaktır.

EYT Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

EYT için başvurular henüz başlamadı. Düzenlemenin Meclis'ten geçmesi halinde e-Devlet üzerinden başvuruların açılacağı tahmin ediliyor. Güncel detayları ve daha fazlasını sizler ile paylaşacağız.