EYT kredisi arayanları sevindirecek bir haber geldi. Garanti Bankası, 100 bin TL'lik sigorta prim borcunuzun kapatılmasına yönelik kredi veriyor. Emekli olmanızı sağlayacak kredide şartlar da belli oldu. İşte EYT'lileri emekli yapacak o fırsat...

Garanti Bankası, emekli olma hayali kuranlar için önemli bir kampanyada bulundu. EYT ile emekli olabilecek kişiler arasında iseniz sizler de sigorta prim borcunuzu ödeyebilmek için kredi çekebilirsiniz. Bilindiği üzere sigorta prim borcunu toplu şekilde ödeyerek EYT şartlarını tamamen karşılamak mümkün olabiliyor. Eğer sizler bu şartları karşılayabilecek durumda iseniz, EYT kredisini çekerek işlemleri sağlayabilirsiniz.

Emeklilik Kredisi Faiz Oranları

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için büyük öneme sahip olan bu kredide faiz oranı %1,89 olarak açıklandı. Dolayısıyla kredi çekme ile ilgili işlem yapacakların bir an önce başvuru yapabileceği belirtiliyor. Bu ay emeklilik başvurusunu yapanlar önümüzdeki ay emekli maaşına kavuşabilecek. 

20 Mart 2023 Güncel Altın Fiyatları: Gram Altın Rekora Koşmaya Devam Ediyor! 20 Mart 2023 Güncel Altın Fiyatları: Gram Altın Rekora Koşmaya Devam Ediyor!

EYT'den Borçla Emekli Olunur mu?

Sigorta prim borcu le EYT'den emeklilik mümkündür. Ancak emeklilik için gerekli olan toplam sigorta prim sayısı ile sizin borçlanarak ulaşacağınız sigorta prim sayısı iyi hesaplanmalıdır. Yoksa çabalarınız sizi bir sonraki ay emekli edemeyebilir. Hesaplama hatasnıdan ötürü kredi çeker ve emekliliğinize hala uzun bir süre var ise bunun bilincinde hareket etmelisiniz.