Twitter eskisinden daha güvenli olmak için önemli bir güncelleme peşinde. Elon Musk'ın açıklaması sonrasında detaylar ortaya çıktı. Artık şifreli mesajlaşma özelliği devreye giriyor. Siber saldırılarda bile mesajlarınız ifşa edilemeyecek...

Twitter'daki güncellemeler büyük ses getirmekte. Özellikle de Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasıyla birlikte durum daha da heyecanlı hale geldi. Elon Musk, önemli bir adım atarak özel mesajların şifrelenmesi konusunda çalışmalar yapıldığını vurguladı. Peki bu nasıl mümkün olacak? 

Denizbank Nisan ayının sonuna kadar yeni ödeme verecek: 40.000 TL'ye kadar hemen aynı gün onay alın! Denizbank Nisan ayının sonuna kadar yeni ödeme verecek: 40.000 TL'ye kadar hemen aynı gün onay alın!

Twitter'da Şifreli Mesaj Dönemi Başlıyor!

Twitter, daha önce şifrelenmiş mesajlaşmaları kullanmıyordu. Dolayısıyla gizlilik ve güvenlik anlamında fazlasıyla sıkıntılı bir süreç yaşanabilirdi. Daha önce gerçekleşen siber saldırılar sonucunda pek çok kripto para borsasına ait mesajlar sızdırıldı. Hal böyle olunca Elon Musk'ın gizlilik ve güvenliğe fazlasıyla önem verdiği biliniyor. Twitter çalışanlarının mesajlarınızı görüntüleyebilmesi bile kişisel verilerin ihlali konusunda tehdit oluşturmaktaydı.

elonmusk-1

Twitter Daha Güvenli Olacak!

Elon Musk, Twitter'ın bu özelliği en yakın zamanda kullanıma hazır hale getireceğini belirtti. Öte yandan Mart 2023'te özelliğin hazır olacağı vurgulanıyor. Bu sayede Twitter daha güvenli ve gizliliğe önem veren bir yer haline gelecek.