Milyonlarca EYT'li ne zaman maaş almaya başlayacaklarını soruyor. Ocak veya Şubat ayında ödenmesi beklenen emekli maaşı, Mart ayında da verilmeyecek gibi gözüküyor. EYT'liler için emekli maaş ödemesi tarihi belli oldu mu? 2 milyondan fazla emekli adayının kaç TL maaş alacağı ortaya çıktı.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, çıkacak düzenlemeyi iple çekiyor. Çünkü EYT yasası Meclis'ten geçer ise milyonlarca emekli adayı düzenli olarak maaş almaya başlayacak. Artık emeklilik haklarını elde etmek istediklerini belirten çok sayıda vatandaş bulunmakta. Kanunlardan ötürü yaşa takılan emeklilerin artık maaş alabilmesi için öncelikli olarak Meclis'in toplanması ve söz konusu düzenleme üzerinde çalışması gerekmekte. 

EYT'liler Ne Zaman Maaş Alacak?

EYT'lilerin maaş alabilmesi adına Mart  ayında düzenlemenin yürürlüğe girmesi gerekiyor. EYT düzenelemesinin Mart ayında sonuçlandırılması, Nisan aynıdan itibaren maaşların ödenebileceği anlamına gelmekte. Bunun için önümüzdeki ay oldukça kritik geçecek. Söz konusu EYT ödemelerinin yanı sıra ne kadar maaş verileceği de sorulmaya başlandı.

eytmaaş2

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

EYT'liye Kaç TL Maaş Ödenecek?

EYT'den emekli olacakların alacağı maaşa ilişkin AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir'den açıklama gelmişti. Ortalama maaşa yönelik konuşan Aydemir:
“SSK’dan emekli olacaklar için 7 bin 797 lira. Bağ-Kur’dan emekli olacaklar için 5 bin 811 lira. Emekli Sandığı’ndan emekli olacaklar 12 bin 389 lira. Bunların ortalaması 8 bin 733 lira” dedi.