SGK'dan çift ve üç maaş müjdesi geldi. Birden fazla maaş ödemesi alarak gelirinizi artırabilirsiniz Sosyal Güvenlik Kurumu, bu doğrultuda bazı şartlar öne sunuyor. Eğer bu şartları karşılıyorsanız yüksek miktarda ödemeler alabilirsiniz. İşte SGK'ya birden fazla maaş için başvuru detayları...

Halk Ekmek Ramazan Pidesi Yarı Fiyatına Satılacak! İBB'den Ucuz Pide Satışı Müjdesi! Halk Ekmek Ramazan Pidesi Yarı Fiyatına Satılacak! İBB'den Ucuz Pide Satışı Müjdesi!

Sosyal Güvenlik Kurumu, belirli şartları karşılayan vatandaşlar iki veya üç maaş birden ödeyebilmekte. Haliyle buradaki en önemli husus, yapılacak maaş ödemesinde aranan şartlar. Çünkü tek maaşı milyonlarca vatandaş alıyorken iki maaşı ise nispeten daha az kişi almakta. Son olarak üç maaş birden alan vatandaşların sayısı çok daha azdır. Peki ya kimler nasıl birden fazla maaş alıyor? İşte detaylar haberimizde...

SGK'dan Üç Maaş Nasıl Alınır?

SGK'dan üç maaş almak istiyorsanız öncelikli şart dul olmanız olmanızdır. Dul maaşı düzenli olarak alabilirsiniz. Ayrıca kendiniz çalışarak düzenli olarak bir gelir elde edebilirsiniz. Böylelikle iki maaş birden almış olacaksınız. Son olarak babasının vefatından yetim maaşı alacak olan kadınlar, toplamda üç maaş almaya hak kazanıyor. SGK'dan birden fazla maaş almak için aranan şartlar işte bunlar. Elbette SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı detayları burada da devreye giriyor.

paraaödeme

Prim Gün Sayısın Dikkat!

Dul maaşı alınması için vefat eden eşin sigorta primine ve ölüm tarihine bakılmaktadır. Ekim 2008 tarihinden sonra hayatını kaybeden eşin memur veya Bağ-Kurlu olması durumunda en az 1800 sigorta prim günü ödemesi gerekiyor.
Vefat eden eşin SSK'lı olması durumunda ise 5 yıllık sigortalılık durumunun yanı sıra en az 900 sigorta prim günü ödeme şartı aranıyor.

Başvuru Nereye Yapılacak?

İki veya üç maaş birden almak isteyen vatandaşların  SGK İl Müdürlüklerine giderek gerekli belgeleri ibraz etmesi ve başvuruda bulunması gerekiyor. Böylelikle başvurunuz incelendikten sonra tarafınıza dönüş sağlanacak ve birden fazla maaş alıp alamayacağınıza karar verilecek.