EYT'de son dakika müjdeleri peş peşe yaşanıyor. 1 Mart 2023 tarihi itibariyle tüm EYT'lilere büyük bir müjde verildi.

Milyonlarca kişiye bayram gibi EYT müjdesi bugün kanun teklifi Meclis gündemine girer girmez verildi. Resmi EYT maaşları ve zam müjdesi haberimizde sizlerle...

EYT'lilere bayram coşkusu yaşatacak gelişme resmen yaşandı! AK Parti, sonunda EYT yasa teklifini TBMM'ye sundu. EYT yasa teklifi resmen Meclis gündemine girdi. İlerleyen günlerde TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesi ve önümüzdeki Salı-Çarşamba gününde yasalaşması beklenen EYT ile ilgili flaş gelişmeler peş peşe yaşanmaya devam ediyor. Eyt'lilerin emekli aylıklarını alacakları tarih de belli oldu. EYT'liler ilk aylıklarını o tarihte alacak! 

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

EYT’lileri ilgilendiren bayram coşkusu yaşatacak müjdeli haber AK Parti’den geldi. En düşük maaş netleşmiş oldu. İddia edilenlerin hepsi yalan çıktı. 1 Mart’ta tüm EYT’liler bayram edecek. Yaklaşık 2,5 milyon tarafından yakından takip edilen çalışmada sona yaklaşıldı. AK Parti kurmayları tarafından hazırlanan düzenlemede sona yaklaşıldı. Meclis’e sunulan ve kararın her çıkması beklenen EYT yasası ile ilgili olarak AK Parti grup başkan vekili Muhammed Emin Akbaşoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamanın ardından ilk maaşların ne zaman alınacağı merak konusu.

TBMM Gündemine Girdi

EYT resmen TBMM'de! TBMM gündemine giren EYT yasa teklifi, Meclis'e sunuldu. Kanun teklifiyle ilgili konuşan ve detayları paylaşan AK Parti grup başkan vekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, en düşük emekli aylığının 5.500 TL olacağını ve EYT'lilere düşük aylık verileceği iddiasının gerçeği yansıtmadığını sözlerine ekledi.

Yaş Şartı Olmaksızın Emeklilik

Hizmet yılı ve prim şartlarını tamamlayan çalışanlar, yaş şartına bakılmaksızın emeklilik hakkı elde edebilecek. 4 maddeden oluşan EYT yasa teklifi yalın ve sade bir dille anlaşılır şekilde kaleme alınmış oldu. 

Kritik Tarih Verildi! 1 Mart 2023...

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği tarih de açıklandı. EYT'lilerin ilk aylıklarını alacakları tarih 1 Mart 2023 olarak belirlendi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamayla EYT yasasından faydalanıp emeklilik hakkı elde edecek tüm vatandaşlara 1 Mart 2023 tarihi itibari ile ilk emekli aylıklarının ödeneceği belirtildi.