EYT'de son dakika. Prim eksiği olanlar için tablolar açıklandı. Tablolar sonrası kim ne kadar maaş alacak belli oldu.

Türkiye'de Meclis'e ne zaman geleceği bilinmeyen EYT konusu ile ilgili artık sıcak gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

EYT'de prim eksiği olanlar için açıklandı! Tablolar duyuruldu bu gün sayısı olanlar maaş alacak - Türkiye'de Meclis'e ne zaman geleceği bilinmeyen EYT konusu ile ilgili artık sıcak gelişmelerin yaşanması bekleniyor. Buna göre yasa Meclis'e doğru gelirken bu süreçte kapsam tartışmaları içerisinde de çeşitli şehirlerde protestolar yapılırken bu kez de kademeli prim tartışmaları da ülke gündemine oturdu.

DÜZENLEMELER KOMİSYONDAN GEÇTİ

Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) yasası için ilgili düzenlemeleri içeren Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

EYT'DE ŞARTLAR AÇIKLANDI!

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu merakla beklenen EYT ile ilgili kanun teklifleri Meclis Başkanlığı'na sunuldu. Düzenlemelerin de 8 Eylül 1999 tarihi öncesinde sigortalı olan çalışanları kapsadığı belirtilirken 8 Eylül 1999 öncesinde de sigortalı olan kişilerin yaş şartına bağlı olmadan emekli olacağı belirtildi.

Habertürk Gazetesi Ahmet Kıvanç tarafından yazılan haberde satır başları da paylaşıldı. Buna göre ise;

"Milyonlarca kişinin beklediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili yasa teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. Düzenlemeye göre EYT’de kademeli prim günleri aranacak. 8 Eylül 1999 tarihi öncesinde sigortalı çalışmaya başlayanlar yaş dışındaki koşulları yerine getirerek emekli olabilecekler.

SSK’lılar 4447 Sayılı Kanun ile getirilen kademeli prim gününe tabi olacaklar. Kademeli prim günü 5000’den başlayarak 5975 güne kadar çıkacak.

BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı’na tabi olan kadınlar 7200, erkekler ise 9000 prim gününü doldurarak olabilecekler.

Teklifte kısmi emeklilik ile ilgili bir düzenlemeye ise yer verilmedi." ifadelerine yer verildi.

KADEMELİ EMEKLİLİK TABLOSU PAYLAŞILDI!

İşte tabloya göre vatandaşların kademeli emeklilik süreçleri de duyurulmuş oldu.