EYT kapsamında yapılan değişiklikler ve düzenlemeler ile ilgili çalışmalar sürdükçe yeni açıklamalarda yapılıyor.

Bu konu hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamalarda EYT konusunda vatandaşların aklına takılan ne varsa hepsinin cevabı açıklandı. Eyt'nin hangi şartlar dahilinde kimleri kapsadığı, şartlarının neler olduğu ve meclise ne zaman geleceği ile ilgili tüm önemli bilgilere bu haberimizde ulaşabilirsiniz.

EYT kapsamında yaşanan gelişmeler bu düzenlemelerden faydalanarak emekli olma hazırlığı yapan kişiler tarafından araştırılıyor. TBMM Plan Ve Bütçe Komisyonu Başkanı olarak görev yapan Cevdet Yılmaz, bu konu hakkında flaş açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada EYT ile ilgili ödemelerin Şubat ya da mart ayı itibari ile başlatılacağı belirlendi. Bu ay içerisinde çalışmaların tamamlanması halinde maaşlara Şubat ayına da yetişebileceği belirtildi. Bu konu ile ilgili açıklama yapan bir diğer isim olan Çalışma Bakanı Vedat Bilgin de, EYT ile ilgili yapılan düzenlemelerin son halini aldıktan sonra bu ayın sonunda meclise getirilebileceğini vurguladı. Tüm bu gelişmeler dahilinde konuyu yakından takip eden vatandaşlar EYT kapsamına girip girmediklerini merak ediyorlar ve bu konu hakkında araştırmalar yapıyorlar. Staj sigortalarının sayılmaması nedeniyle mağdur olan kişilerin dahil olup olmayacağı da araştırılıyor. Bununla birlikte EYT kapsamından faydalanan kişilerin ilk emekli maaşlarını ne zaman alacakları da araştırılan başlıca konular arasında yer alıyor.

Ziraat Bankası TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Duyurdu: 10.000 TL Üzerinde EK ÖDEME ve KREDİ! Ziraat Bankası TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Duyurdu: 10.000 TL Üzerinde EK ÖDEME ve KREDİ!

EYT İle İlgili Detaylar Yavaş Yavaş Belli Oluyor

EYT kapsamında kimlerin bu düzenlemeden faydalanacağı ve hangi şartlar altında faydalanacağı ile ilgili detaylar yavaş yavaş belli oluyor. EYT düzenlemelerin ardından 5.000 prim günü ile 7.200 prim günü olanlar ve 1999 öncesi sigortalılar EYT düzenlemelerinde 1. kademeye alındı. EYT konusunda kimlerin tam kimlerin kısmı emekli olacağı ile ilgili bilgiler de kesinlikle kazandı. AK Parti Bingöl milletvekili Cevdet Yılmaz aynı zamanda TBMM Plan Ve Bütçe Komisyonu başkanlığı görevini de üstleniyor. EYT ile ilgili gelen ve cevabı merak edilen konular ile ilgili sorular Cevdet Yılmaz tarafından yanıtlandı.

EYT konusu ile ilgili bir televizyon programına katılan ve bu konu hakkında konuşan Cevdet Yılmaz en kötü ihtimalle Şubat ya da Mart ayı gibi maaşların yetişeceğini planladıklarını belirtti. Cevdet Yılmaz televizyon programında yaptığı konuşmada ay sonuna kadar tamamlanması halinde şubat ayında da ödemelerin başlayabileceğini belirtti.

Konu ile ilgili konuşan bir diğer isim olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT olarak adlandırılan emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili merak edilen sorulara cevap verdi. EYT ile ilgili çalışmaların son aşamaya geldiğini belirten bakan Vedat Bilgin, yasa teklifinin son detaylarının tamamlanmak üzere olduğunu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi plan ve bütçe komisyonuna bu ayın sonunda gelmesini planladıklarını belirtti. Böylece ilk EYT emekli maaşları Şubat ya da Mart ayında vatandaşların hesabında olacak dedi. Vedat Bilgin aynı zamanda EYT ile ilgili müracaat eden vatandaşların sosyal güvenlik kurumuna dosyalarını ilettikten sonra yaklaşık bir ay içerisinde işlemlerin tamamlanacağını ve maaşın bağlanacağını ifade etti. Aaynı zamanda bakan Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamada Cumhurbaşkanımız tarafından bu konu hakkında gerekli talimatın verildiği ve bu sorunun Kökten çözülmesi konusunda her şeyin yapılmasını söylediğini belirti. Ayrıca bu konunun ülkemizin sahip olduğu güç ve Cumhurbaşkanımız tarafından verilen destek ile kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulacağını da vurguladı. Bu heyecan verici gelişmelerin ardından milyonlarca kişi EYT düzenlemelerinden faydalanarak maaş almaya başlamak için günleri saymaya başladı.