Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesinde tüm detaylar yakından takip ediliyor.

Çalışmalarda artık sona gelinene düzenlemeyle ilgili müjdeli haber bekleniyor. Milyonların gözünü çevirdiği EYT düzenlemesi ile ilgili beklenen açıklama öncesinde yeni bir detayla ilgili bilgi verildi. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Özgür Burak Akkol, EYT yasasıyla ilgili en çok merak edilen konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

EYT düzenlemesinde merak edilen pek çok detay var. Bunlar arasında öne çıkanlardan biri de çalışmayı sürdürecek emekliler için işverenlere bir ek maliyet getirilip getirilmeyeceği konusuydu. TİSK başkanı Akkol, merak edilen bu konuya açıklık getirdi ve önemli bilgilendirmelerde bulundu. Akkol, gündemdeki konunun aksine çalışmayı sürdürecek emekliler için işverenlere ek bir maliyet getirilmeyeceğini vurguladı. İşte detaylar…

İŞVERENE EK MALİYET YOK

Milyonlarca kişinin büyük bir merak ve heyecanla beklediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi ile ilgili yapılan tüm açıklamalar ve son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Milyonlarca kişi bu düzenlemeyle ilgili detayları en ince ayrıntısına kadar takip ediyor. EYT düzenlemesi ile önemli bir açıklama da TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol’dan geldi. Akkol, işverenin üzerinde durduğu işverene ek maliyet konusuna açıklık getirdi. EYT düzenlemesi sonrasında çalışmayı sürdürecek emekliler için işverenlere ek bir maliyet getirilmeyeceğini belirtti.

‘İŞVERENLER YALNIZ BIRAKILMAYACAK’

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

Hem EYT düzenlemesi hem de asgari ücret zam görüşmeleri için kritik günler başladı. Artık EYT düzenlemesinde yavaş yavaş sona gelinirken bir yandan da 2023 asgari ücret zammı ile ilgili görüşmeler takip ediliyor. Zam görüşmeleri 7-14 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Asgari ücret zammı merakla beklenirken EYT düzenlemesi de merak edilen bir diğer başlık. Asgari ücret zammı ile EYT yasasının peş peşe açıklanması bekleniyor. Konuyla ilgili önemli açıklamalara yer veren TİSK Başkanı Akkol, ‘İşverenlerin yalnız bırakılmayacağı müjdesini aldık. Emekliliklerin bir plan dahilinde yapılması gerekiyor. Emekli olduktan sonra çalışan vatandaşlarımız için işverene ek bir yük bindirilmeyecek. Bu vatandaşlarımız çalışabilecek.’ ifadelerine yer verdi.