EYT'lileri yakından ilgilendiren kıdem tazminatı uyarısı bizzat uzmanlardan geldi. Eğer bu detaya dikkat etmezseniz kıdem tazminatını unutun. Milyonlara EYT'li, bir an önce emekli maaşı almak istiyor ancak bazı detaylara dikkat etmek lazım.

EYT'liler Meclis'ten geçecek düzenlemeyi bekliyor. Düzenleme geçtikten sonra pek çok kişi işinden ayrılarak hem kıdem tazminatını alacak hem de emekli olacak. Bu şekilde emekli maaşlarını almaya da başlayacaklar. Ancak bir nokta var ki uzmanlar sık sık uyarmaya başladı. Eğer dikkat edilmez ise kıdem tazminatınız yanabiliyor. Kod çıkışı hakkında merak edilenler tek tek yanıt buldu.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

Kod 8 Detayına Dikkat!

Kıdem tazminatınızın yanmasını istemiyorsanız iş çıkışınızın 8 kodu ile gerçekleşmesi gerekiyor. Kod 8 dışındaki diğer kodlar ile iş çıkışı sağlanırsa kıdem tazminatınızın yanma ihtimali bulunmakta. Üstelik emeklilik dilekçenizi de buna göre düzenlemelisiniz. SGK'dan bu konuda belge talebi bulunmanız yönünde de uyarıda bulunuldu.

sgk-24

Kıdem Tazminatınızdan Olmayın!

Milyonlarca EYT'li bir an önce emekli maaşını almak için beklerken, bir anlık dikkatsizlik ile kıdem tazminatından olmamalı. Bu yüzden emeklilik için ayrılık dilekçesinden SGK'dan talep edilecek emeklilikle bağlantılı belgeye kadar her türlü detaya hakim olmak gerekiyor. Kıdem tazminatında kod 8'in önemini uzmanlar sık sık hatırlatmakta. Öte yandan EYT düzenlemesinin yakın zaman sonra Meclis'ten geçmeis planlanıyor.