EYT üzerinden emeklilik hakkı elde edecekseniz bu şartlara dikkat etmelisiniz. İlk emeklilik maaşınız belli oldu. Kimler ne zaman maaşını alacak sizlerle paylaşıyoruz. Emekli sicil numaranızın son hanesine göre EYT'liyseniz bu tarih aralığına dikkat...

EYT üzerinden emekli olacak vatandaşların kafasında pek çok belirsizlik hali hazırda duruyor. Mart ayında Meclis'ten geçen EYT düzenlemesiyle birlikte artık emeklilik hayali gerçeğe dönüşmeye başladı. Önümüzdeki ay kritik bir süreç yaşanacak. Dolayısıyla, ne zaman emekli maaşı ödeneceği ve EYT'lilerin ilk olarak hangi tarihte maaş ödemesi alacağı soruldu.

EYT'liler Ne Zaman Maaş Alacak?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, emekli maaşları için Nisan ayını beklemek zorunda. Mart ayında resmileşen düzenleme, bir sonraki ayda emeklilere yansıyacaktı. Beklendiği gibi de olacak. Eğer Mart ayında emekli olduysanız 17 - 26 Nisan tarihleri arasında ilk maaş ödemenizi alabilirsiniz. 

Roma Futbolcusu Nicolo Zaniolo İçin Galatasaray ve Fenerbahçe Tekliflerini Açıkladı! Roma Futbolcusu Nicolo Zaniolo İçin Galatasaray ve Fenerbahçe Tekliflerini Açıkladı!

Emekli Sicil Numara Sonuna Dikkat!

Emekli sicil numaranızın son hanesine göre ödemeler gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda milyonlarca emekli ilk defa maaş ödemesi almaya hak kazanacak. 2 milyondan fazla emekli adayının maaş alma hakkı bulunacak. İlk etapta açıklanan bu sayının yanı sıra zamanla EYT emekli sayısının daha da fazla olması bekleniyor.