EYT'lilerin promosyon ödemesi alıp alamayacağı soruluyor. EYT düzenlemesi sonrasında bu düzenleme ile emeklilik hakkı elde edenler, kaç TL banka promosyonu alabilir? İşte Nisan ayında ilk defa emekli maaşı alanlar milyonlarca EYT'li için yapılan o açıklama...

EYT'lilerin (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) diğer emeklilere gibi çeşitli avantajlardan yararlanıp yararlanamayacağı merak konusu. Özellikle de söz konusu promosyon ödemesi olduğunda bu konuda araştırma yapmaktalar. 2 milyondan fazla EYT'linin Nisan ayında ilk maaşını alması bekleniyor. Dolayısıyla resmiyette ilk emekli maaşlarına kavuşacaklar. Peki bu gelişme sonrasında promosyon için başvuru yapabilecekler mi? EYT'lilere promosyon veren bankalar listelendi.

İş Bankası'ndan Kolaylıkla Kredi: Sigortalılara Özel 10.000 TL Fırsatı! İş Bankası'ndan Kolaylıkla Kredi: Sigortalılara Özel 10.000 TL Fırsatı!

EYT'li Emekliye Promosyon Var mı?

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı'ndan emekli olanlar, promosyon ödemesi alabilir. EYT'liler de bu sınıfa dahildir. Dolayısıyla emekli maaşı almalarından ötürü promosyon ödemesi almamaları için hiçbir sebep yoktur. Tüm bu bilgiler dahilinde  milyonlarca emekliye kaç TL promosyon ödeneceği soruluyor. 

krediimkanıı

EYT'liye Kaç TL Promosyon Ödeniyor?

Emekli maaşınız ve tercih edeceğiniz bankaya göre alacağınız promosyon ödemesi de değişkenlik gösterecektir. Bu nedenle iki kritere önem vermelisiniz. Kamu bankalarında 5000 TL'ye varan promosyon ödenirken, özel bankalarda ise bu ödeme miktarı 8500 TL'ye kadar çıkmaktadır.