EYT'lilere ödenen promosyon paraları normal emeklilere göre daha fazla olabilir. SGK'dan emekli olacaksanız işte bankaların yüksek promosyon teklifleri ve kredi imkanları...

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

EYT'den emekli olacak vatandaşlar, Nisan ayını iple çekiyor. Çünkü ilk defa bu zaman aralığında maaş ödemesi alacaklar. Haliyle geri sayım başladı diyebiliriz. Bunun yanı sıra bankaların da kampanyaları sürüyor. Eğer sizler de EYT'den emekli olmayı bekliyorsanız bankaların promosyon tekliflerine göz atabilirsiniz.

8500 TL Promosyon Ödenecek

EYT'li emeklilere özel 8500 TL'ye kadar promosyon fırsatı sizleri bekliyor. Yalnızca promosyon ödemesi değil, aynı zamanda emekli olabilmeniz adına EYT kredisi de çekebilirsiniz. Bu krediyi sigorta prim borçlanması yaparak daha hızlı emekli olabilmek adına kullanma imkanınız mevcut.

Akbank EYT Promosyon ve Kredi Açıklaması

Akbank'ın güncel EYT promosyonu ve kredi imkanına yönelik yaptığı açıklama ortaya çıktı. Resmi internet sitesi üzerindeki bilgi doğrultusunda aşağıdaki yazıları okuyabilirsiniz:

"SSK veya Bağ-Kur'dan emekli olacaksanız e-Devlet veya SGK il veya ilçe müdürlüklerine yapacağınız başvuruda; Emekli Sandığı’ndan emekli olacaksanız çalışmakta olduğunuz kuruma veya Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı’na ileteceğiniz emeklilik başvurusu dilekçesinde Akbank’ı tercih edebilir, böylelikle 8.500 TL’ye varan ödül kazanma fırsatından faydalanabilirsiniz.
EYT İhtiyaç Kredisi ile SGK prim borcunuzu ödeyip EYT’li olmaya hak kazanabilirsiniz."