Son yıllarda ev sahibi olmak oldukça zorlaşırken vatandaşlar bu durumdan oldukça dertli. Bu anlamda kendi evinin anahtarını cebinde taşımak isteyenlere müjde geldi. 300 bin TL'lik konut finansmanı hizmeti başladı. İşte haberimizin detayları

Faiz oranları sıfırlandı artık yok hükmünde! Herkesin evi olacak! 300 bin TL konut finansmanı hizmeti geldi... Yeni dönemde ekonomi piyasalarının yukarı yönlü hareketler sergilemelerinden kaynaklı olarak artan hammadde fiyatları, konutların satış fiyatlarını da direkt olarak etkiledi. Buna karşılık devreye giren kamunun katılım bankaları, faizleri sıfırladıkları, kar oranlarını da düşük seviyelerde tuttukları konut finansmanı hizmetlerinin ayrıntılarını paylaştılar.  Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası, kendi evinin sahibi olabilmek için nakit desteğine ihtiyaç duyan vatandaşlara, düşük kâr payı oranı çerçevesinde geliştirmiş oldukları konut finansmanı hizmetlerinin ayrıntılarını paylaştı.

Ziraat Katılım Bankası Konut Finansmanı Hizmeti İlgi Gördü

Yönetimi devlet elinde bulunan katılım bankalarından birisi olan Ziraat Katılım Bankası, artan konut fiyatlarına karşın 120 ay azami vade ile geliştirmiş olduğu konut finansmanı hizmetinin örnek hesaplama tablolarını yayınladı.
 

·    Finansman tutarı: 300.000 TL

·    Kar oranı: Yüzde 1,55

11 Milyon Üzerindeki Emeklinin Beklediği Bayram Nakit Kampanyası Başladı! 11 Milyon Üzerindeki Emeklinin Beklediği Bayram Nakit Kampanyası Başladı!

·    Vade sayısı: 120 ay

·    Aylık taksit tutarı: 5.522 TL

Vakıf Katılım Bankası Konut Finansmanı Hizmeti 2022 Başlamış Bulunmakta

Kamunun ikinci katılım bankası olarak hizmet veren Vakıf Katılım Bankası, 120 ay vade ile sınırlandırmış olduğu, kâr payı düşük konut finansmanı hizmetinin örnek hesaplama tablolarını yayınladı.

·    Finansman tutarı: 300.000 TL

·    Kar oranı: Yüzde 1,54

·    Vade sayısı: 120 ay

·    Aylık taksit tutarı: 5.499 TL

Katılım Bankalarının Konut Finansmanı Hizmetlerine Nasıl Başvuru Yapılır? İşte Detaylar 

Hem Ziraat Katılım Bankası’nın hem de Vakıf Katılım Bankası’nın konut finansmanı hizmetine, şahsen müracaat edilmektedir. İki katılım bankası da başvuruları, banka şubeleri aracılığı ile kabul etmektedir. Bankalar, başvuru esnasında ibraz edilmesi zorunlu olan evrakları ise şu şekilde belirlemiştir:

·    Konut finansmanı başvuru formu lazım

·    Kimlik kartı, pasaport veya sürücü belgesi lazım

·    Maaş karşılığı çalışanlar için gelir belgesi lazım

·    Emekli olan vatandaşlar için hesap cüzdanı lazım

·    Finansmana konu olan konutun tapusunun fotokopisi lazım

·    Bankanın gerekli görmesi durumunda istenebilecek ek evraklar gerekiyor


KAYNAK: ilan365.net