Son zamanlarda fatura maliyetleri ciddi oranda arttı. Belediye ise faturalardaki kullanım bedelinde indirim yapma kararı aldı. Vatandaşın faturadaki yükü hafifleyecek. İşte belediyenin güncel fatura indirimi açıklaması...

Faturalardaki indirim haberinin ardından vatandaş rahat bir nefes aldı. Kahramanmaraş'ta etkisini gösteren depremlerle birlikte depremzedeler zor zamanlar yaşıyor. Bunun önüne geçebilmek adına devlet ve çeşitli yardım kuruluşlarının çalışmaları devam etmekte. Adana Büyükşehir Belediyesi'de önemli bir hamleye imzasını attı.

Su Faturalarında %50 İndirim!

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden gelen açıklama sonrasında su faturalarında 2 ay boyunca %50 indirim uygulanacağı açıklandı. Bu da faturaların çok daha ucuza denk geleceği anlamını taşıyor. Depremzedelerin böylesine kritik bir süreçten geçerken faturalarda indirim yapılması olumlu karşılandı.

Garanti Bankası hesabınız üzerinden 100 bin TL'ye kadar borç kapatma kredisi başladı Garanti Bankası hesabınız üzerinden 100 bin TL'ye kadar borç kapatma kredisi başladı

Belediye Başkanı Zeydan Karalar Duyuru Yaptı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ucuzlayan su faturasıyla ilgili duyurusunu yaptı. Karalar, "Su parasını almamak, borcu affetmek gibi bir yetkimiz yok. Daha önce afet döneminde su ücretlerini aşağıya çekmiştik. Böyle bir yetkimiz mevcut. Belediye Meclisimizde inşallah bunu geçireceğiz. İki ay süreyle su kullanımı bedelini yüzde 50 indireceğiz." dedi.