Pakistan Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile Pakistan arasında çifte vatandaşlık görüşmeleri yapıldığını açıkladı.

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Artık tüm dünyada haberin kalbi konumuna gelen sosyal medya platformları, her ülkede vatandaşın "haber merkezi" olmaya devam ederken, bunlardan en çok öne çıkan sosyal medya platformu Twitter'da ilginç bir haber yer aldı.

Twitter'da @haber adlı kullanıcı hesabından "Pakistan Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile Pakistan arasında çifte vatandaşlık görüşmeleri yapıldığını açıkladı" dendi ve sonrasında sosyal medya adeta sallandı.

Konu ile ilgili Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ da "Eğer doğru ise Erdoğan Türkiye’nin Türk kimliğini bitirmek üzere başlattığı süreci yeni bir aşamaya taşıyor demektir.Pakistan kardeş ülkedir ancak yüzmilyonlarca nüfusu olan fakir ve istikrarsız bir ülke ile çifte vatandaşlık ilişkisine girmek Türkiye’ye yapılacak bir suikasttir" dedi.

Ocak 2022'de de Türkiye ve Pakistan arasında çifte vatandaşlık planlandığı haberleri yer almış, Pakistan İçişleri Bakanı İjaz Ahmad Şah ve Türkiye Pakistan Büyükelçisi İhsan Mustafa Yurdakul arasındaki toplantıda görüşüldüğü yazılı basında yer bulmuştu.

Gerçekleşen görüşmede ortaya çıkan ikili ilişkilerin geliştirilmesi, özellikle askeri işbirliği olmak üzere, kolluk kuvvetlerine yönelik ekipman ve eğitim operasyonlarının iyileştirilmesine de değinilmişti.

Konu sosyal medyada ciddi tepki toplarken öne çıkan paylaşımlar ise şöyle oldu;