Fenerbahçe Kulübü, Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nun önüne yaptırdığı Atatürk heykeli ile rakiplerinden de alkış aldı.

Fenerbahçe Kulübü'nün, Cumhuriyet'in 100. yılı öncesi Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün heykelini stadın önüne diktirmesi birçok kesim tarafından tebrik edildi.

Atatürk'ün Fenerbahçe ile ilgili şu sözleri ise heykelde dikkat çekti;

"Fenerbahçe Kulübünün her tarafta beğenilip değer verilen, ortaya çıkmış eser ve çalışmalarını duymuş ve bu kulübü ziyaret edip bu işte emeği, yardımı olanları tebrik etmeyi görev edinmiştim. Bu görev ancak bugün yerine getirilebilmiştir. Takdir ettiğimi ve kutladığımı buraya kaydetmekte övünüyorum.

3 Mayıs 1918

Ordu Komutanı Mustafa Kemal"

70720221429133196867

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

Bilindiği üzere Mustafa Kemal Atatürk'ün hangi takımlı olduğuna dair tartışmalar ise yıllardır sürmeye devam ederken Kulüpler Atatürk'ün kendilerini desteklediklerini iddia ederek belge ve paylaşımlarda bulunuyor.

Sarı-Lacivertililerin bu hamlesi ise her ne kadar akıllara geçtiğimiz günlerde Ethem Sancak'ın ve Mustafa Kemaş'ın Atatürk'ün Beşiktaşlı olduğunu iddiaettiğini getirse de alkışlanmasının önüne geçemedi ve sadece ortaya çıkan yine tatlı bir atışmaya neden oldu.

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'dan Atatürk anıtı paylaşımı