Önceki sezon Alanyaspor'da görev yapan ve geçen yıl Temmuz ayında Fenerbahçe'de teknik direktörlük koltuğuna getirilen Erol Bulut, bu sezon alınan kötü sonuçlar nedeniyle takımdan gönderildi. Fenerbahçe'nin son maçta Beşiktaş ile 1-1 berabere kalması ve

Galatasaray’da transfer seferberliği: Batshuayi’den sonra yeni forvet hamlesi… Galatasaray’da transfer seferberliği: Batshuayi’den sonra yeni forvet hamlesi…
Önceki sezon Alanyaspor'da görev yapan ve geçen yıl Temmuz ayında Fenerbahçe'de teknik direktörlük koltuğuna getirilen Erol Bulut, bu sezon alınan kötü sonuçlar nedeniyle takımdan gönderildi. Fenerbahçe'nin son maçta Beşiktaş ile 1-1 berabere kalması ve oynanan oyunun beğenilmemesi bardağı taşıran son damla oldu. 25 Mart'ta bir açıklama yapan Fenerbahçe kulübü, Erol Bulut ile yollarını ayırdıklarını açıkladı. Erol Bulut'un yerine ise sezon sonunda kadar takımın başına Sportif Direktör Emre Belözoğlu'nun getirildiği duyuruldu.


"Halen daha şampiyonluk şansı bulunuyordu"


Takımdan gönderilmesiyle ilgili ilk kez konuşan Erol Bulut, ayrılık kararının kendisi için sürpriz olduğunu belirtti. Takımın son durumda 59 puanla üçüncü sırada bulunduğunu ve halen daha şampiyonluk şansının olduğunu söyleyen Bulut, en azından sezon sonuna kadar takımda kalacağını tahmin ettiğini dile getirdi. Sezon bitimine 10 maç kalmışken takımdan gönderilmeyi beklemediğini aktaran Bulut, şampiyonluk yarışından kopmayan kulübün bu kararı sonrasında şaşırdığını itiraf etti. Son 4 yılın ilk 30 haftası incelendiğinde bu sezon çok daha fazla puan topladıklarını aktaran Bulut, şanssız sakatlıkların takımı kötü yönde etkilediğini kaydetti.


"Biz geldiğimizde transfer listesi zaten hazırlanmıştı"


Takımdan gönderilememesi halinde kalan 10 haftada başarılı sonuçlar alacaklarına inandığını kaydeden Erol Bulut, kendi istediği bazı transferlerin sezon başında zaten gerçekleşmediğini hatırlattı. Göreve geldiğinde belli bir transfer listesinin hazırlanmış olduğunu gördüklerini belirten Bulut, sadece 2 ya da 3 oyuncunun kendi istekleri doğrultusunda transfer edildiğini aktardı. Zirve yarışından kopmadıklarını ve kalan haftalarda da ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden Bulut, bitime 10 hafta kala alınan bu kararı anlamlandıramadığını söyledi.