Fenerbahçe’nin yıldız futbolcusu Arda Güler performansı ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Arda Güler’in Başkan Ali Koç’a verdiği söz nedir? Peki, Fenerbahçe’nin Arda Güler’e yeni teklifinde hangi maddeler yer alacak? Arda Güler’in sözleşmesindeki serbest kalma fiyatı ne kadar olacak? İşte detaylar…

Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe’de transfer çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Önümüzdeki sezonun kadro yapılanmasını hazırlamak için çalışan sarı lacivertli yönetimin gündemindeki ilk isim Arda Güler oldu. Sadece Fenerbahçe’nin değil, Türkiye’nin de en önemli yıldız adayları arasında gösterilen Arda Güler ile yeni sözleşme yapılacak. Başkan Ali Koç’un bizzat ilgilendiği transfer süreciyle ilgili önemli detaylar ortaya çıktı.

hakan_karaahmet_arda_guleri_kiralik_istedik_1664535319_9545

Arda Güler, Başkan Ali Koç’a Söz Verdi

25 Şubat tarihinde 18 yaşına basan Arda Güler, profesyonel futbolcu statüsüne kavuştu. Yıldız futbolcunun Fenerbahçe ile yapmış olduğu sözleşmede aynı kapsamda değerlendirildi. Arda Güler’in sözleşmesinin uzatılması için Başkan Ali Koç harekete geçti. Arda Güler doğum gününde Başkan Ali Koç ile bir araya gelerek, önemli bir söz verdi. Arda Güler’in ailesinin de dahil olduğu transfer sürecinin olumlu yönde ilerlediği öğrenildi. Yıldız futbolcuyu sarı lacivertli renklere bağlayacak 5 yıllık sözleşme teklif edildi.

64017d74133cee103f09bb37

Arda Güler’in Yeni Sözleşmesinin Detayları

Fenerbahçe’nin geleceği olarak değerlendirilen Arda Güler ile 5 yıllık sözleşme imzalanacak. Yeni sözleşmede serbest kalır maddesinin yer almayacağı öğrenildi. Hatırlanacağı üzere Arda Güler’in sarı lacivertli kulüple yaptığı son sözleşmede 5 milyon Euro bedel karşılığı serbest kalır maddesi yer alıyor. Başkan Ali Koç, Arda Güler’i uzun vadeli bir proje olarak değerlendiriyor. Yıldız futbolcunun yıllık maaşına da yüksek bir zam yapılacak.

6402efba80a03227ec40ca91

Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir? Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir?

Jesus’tan Arda Güler’e Onay Geldi

Süper Lig’de son olarak Kayserispor deplasmanına çıkan Fenerbahçe sahadan galibiyetle ayrılmayı başardı. Sarı lacivertli taraftarların heyecanla takip ettiği maçın en önemli yıldızı Arda Güler oldu. İlk 11’de forma şansı yakalayan Arda Güler, teknik direktör Jorge Jesus’tan onay aldı. Önümüzdeki Süper Lig maçlarında daha çok forma giymesi beklenen genç yetenek, Avrupa sahnesine de çıkacak. Portekizli teknik adamın, sarı lacivertli yönetimin istekleri doğrultusunda Arda Güler’e Sevilla maçında forma vermesi bekleniyor.