Fiat Doblo'nun Türkiye'deki üretimine son verilecek. İddialar o kadar büyük ki Doblo hayranları bile şok oldu. Peki Fiat, üretim için hangi ülkeyi tercih edecek? Araç üretiminin Türkiye sorumlusu olan TOFAŞ'tan gelen karar şaşırttı.

Fiat Doblo, ülkemizde 2000 yılından bu yana üretimi yapılan bir araç modeli. Üstelik TOFAŞ öncülüğünde bu üretim gerçekleşiyor. Bununla birlikte de otomobilin yıllardır en çok satılan modeller arasında olduğunu belirtelim. Alınan kararla birlikte TOFAŞ'ın artık üretimi farklı bir ülkeye kaydıracağı öğrenildi.

Fiat Doblo Hangi Ülkede Üretilecek?

Fiat Doblo üretimi, Türkiye yerine farklı bir ülkede gerçekleşecek. Son yıllarda otomotiv üreticileri ile barışmak isteyen Cezayir, bu doğrultuda yeşil ışık yaktı. Cezayir'de otomobil üretimi devam edecek. Üstelik sunulacak kapasite ise şimdiden dikkat çekti. Fiat araçlarının Cezayir'deki tesisteki üretimi için hazırlıklar başladı.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

Yıllık 90 Bin Kapasiteye Sahip!

Yıllık 90 bin Fiat aracının üretileceği tahmin ediliyor. Bununla beraber Türkiye yerine neden Cezayir'de üretimin devam edeceği sorusu ise yanıt buldu. Otomobil üretiminde Cezayir'in tercih edilmesinin başlıca nedeni olarak maliyet gösteriliyor. İddialar doğrultusunda bu kararın resmi olarak ne zaman açıklanacağını en kısa sürede öğreneceğiz.