Financial Times'ın değiştirdiği Gaye Su Akyol - Erdoğan başlığı PR işi mi?

Müzisyen Gaye Su Akyol ile ilgili Financial Times'da yer alan bir haber Twitter gündemine bomba gibi yerleşti Dördüncü albümü Anadolu Ejderi geçtiğimiz hafta yayınlanan Gaye Su Akyol Twitter'da gündem oldu.

Britanya'nın önemli gazetelerinden Financial Times gazetesinde yayımlanan Gaye Su Akyol yazısı sosyal medyada tartışma konusu olunca gazete başlık değiştirdi.

Financial Times, Nick Hasted imzalı bir Gaye Su Akyol yazısı yayımladı. Yazısına "Gaye Su Akyol’u en son 2019’da İstanbul’da gördüğümde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en büyük kabusu gibiydi. Kadıköy’de ateşli bir kalabalığa şarkı söylüyordu. Yarasa kanatlı gümüş bir pelerin ve ona uygun bir büstiyer giymişti. Göbeği çıplaktı ve diz hizasında çizmeleri vardı. Cinsel özgürlüğünü elde etmiş, ilham dolu rock kadınının bilimkurgu vizyonu gibiydi" ifadeleri kullanıldı. 

Yazının yayımlanmasından ardından Gaye Su Akyol’un Financial Times’a haber olması Twitter’da gündem oldu. Kullanıcılar bu yazı sonrası "PR çalışması arşa çıkmış" yorumları yaptı.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

BAŞLIĞI DEĞİŞTİRDİLER

Financial Times tüm bu tartışma sonrası "Türk Şarkıcı Gaye Su Akyol Erdoğan’ın En Büyük Kabusu" başlığını "Türk Şarkıcı Gaye Su Akyol – Umut ve Özgürlük" olarak değiştirdi. 

20221130-gsa-financial-times-kapak