Üniversitede bazı bölümler için 36 bin TL ödeme kararı alındı.

2022 YKS sonuçlarının açıklanmasından sonra öğrencilerin ve ailelerinin dikkatini çekecek bir karar açıklandı.

Üniversite sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'ndeki iki bölümü için 36 bin TL burs kararı açıklandı.

Bu sene Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Türkiye Petrolleri Anomim Ortaklığı'nın alt şirketi olan TP-OTC ve YÖK iş birliğiyle öğrenci alacak ve seçim yapan öğrencilere ise 3 sene boyunca her ay 3 bin lira burs ödeyecek.

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

2020 Çin Üniversiteleri Burs Fırsatları - Orbis Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Tolamda 36 Bin lira burs ödenecek bölümler ise "açık deniz sondaj teknolojileri" ve "açık deniz tabanı uygulamaları teknolojisi" olarak açıklanırken bu kontenjanın ise herbir birim için 30 kişi olduğu öğrenildi.

Her iki bölüm de de İngilizce hazırlığın zorunlu olacağı ön lisans programında eğitim süresi toplamda 3 yıl olarak belirlendi.

Aldıkları burs ile şanslı olacak öğrenciler ayrıca TP-OTC yönetimindeki sondaj platformlarında, Sakarya Gaz Sahası Geliştirme Projesi’nde staj yapacak ve ön lisans programını başarıyla tamamlayan öğrenciler işe alım süreçlerinde öncelikli değerlendirilecek.