Pek çok market, bu ay itibarıyla fiyatları sabitledi ve zam yapmama kararı aldı. Üstelik ürünlere indirim dahi yapıldığı görüldü. Şimdi ise Ocak ayı sonuna kadar fiyatları sabitleyen bir market daha ortaya çıktı. Dev zincir marketten gelen adım vatandaşı sevindirdi.

A101 marketten gelen kararla birlikte Ocak ayı sonuna kadar ürünlerde herhangi bir zam yapılmayacağı öğrenildi. Normal şartlarda ürünlere enflasyon doğrultusunda gerektiği vakit zam yapıldığı biliniyor. Ancak bakanlıktan gelen çağrı ile birlikte marketlere fiyatlar için çağrıda bulunulmuştu.

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

Ocak Sonuna Kadar Zam Yok!

A101, temel ihtiyaç ürünlerinde Ocak ayı sonuna kadar herhangi bir zam yapılmayacağını açıkladı. Bu haberle birlikte vatandaşların rahatlıkla ürünleri satın alabileceği vurgulanıyor. A101 kampanyasıyla birlikte gözler diğer marketlere çevrildi.

İlk Adım ŞOK’tan Gelmişti!

ŞOK market, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin çağrısı sonrasında fiyatları sabitleyen ve zam yapmayan ilk market olmuştu. 1000 ürününde ay sonuna kadar fiyatları sabitleyeceği bilgisi iletilmişti. Daha sonra Migros, Carrefour ve Happy Center gibi marketlerden de adım gelmişti.

Enflasyona Karşı Adım Atıldı

Marketlerden gelen bu adımla birlikte enflasyona karşı bir adım atıldığı görülüyor. Vatandaş için olumlu karşılanan bu durum, piyasaları nasıl etkileyecek zamanla göreceğiz. Ocak ayı sonundan itibaren ürünlere hızlı bir şekilde zam mı yapılacak merak edi