Koronavirüs vaka sayılarında patlama yaşanıyor. Hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı hakları geri dönüyor. Son dakika kararı az önce duyuruldu...

Ziraat Bankası TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlara, AY SONUNA Kadar 100.000 TL Ödeme Yapacak Ziraat Bankası TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlara, AY SONUNA Kadar 100.000 TL Ödeme Yapacak

Koronavirüs salgını ile mücadele neredeyse 2. yılına girmeye hazırlanırken tüm dünyada ve Türkiye'de vaka sayıları giderek artıyor. Aşılamaya rağmen ölüm sayılarının da ölümüne geçilemediği salgında tedbirler geri gelecek gibi görünüyor. Türkiye'de artan vaka sayıları il bazında Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından değerlendirildi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda hafta sonu ve hafta içi yasaklarını ve tekbirlerinin geri gelmesi ne karar verildi. Yeni kararlar peşpeşe açıklandı. Bu illerde yaşayanlar dikkat, salgın şiddetini giderek arttırıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin koca merakla beklenen haftalık vaka sayısını ve tabloyu paylaştı. Bakanlık tarafından paylaşılan tabloya göre birçok ilde yeniden alarm Zilleri çalmaya başladı. Vatandaşları tedbirlere uymaya davet eden Sağlık Bakanı Fahrettin koca sürecin bu şekilde devam etmesi halinde yasakların yeniden geri geleceğini duyurdu.

flas-gelisme-koronavirus-yasaklari-geri-geliyor-o-illerde-vaka-sayisinda-patlama-yasandi-sokaga-2

SON 24 SAATTE 215 CAN KAYBI

Sağlık Bakanlığı 13 Kasım 2021 koronavirüs tablosu dün akşam saatlerinde Sağlık Bakanı Fahrettin koca tarafından açıklandı. Tabloya göre Türkiye'de son 24 saatte can kaybı 215 oldu. 13 Kasım günü 347 1426 covid-19 testi yapılırken pozitif çıkan test sayısı ise 22583 oldu.

118 MİLYON DOZ AŞI YAPILDI

Diğer yandan bakan koca 18 yaş üstü nüfusta 2 doz aşı oranlarını da duyurdu. 18 yaş ve üstü nüfusta bir doz aşı yapılanların oranı yüzde 89.92 olurken iki doz aşı ise yüzde 79.90 oldu. Şu anda Türkiye'de güncel uygulanan aşı miktarı 118 milyon 332 bin 677 doz oldu. 18 yaş üstü açılama oranının en yüksek olduğu illerde bakan tarafından açıklandı. En az iki doz aşı yaptıranların oranının en yüksek olduğu iller Ordu, Muğla, Amasya, Çanakkale, Kırklareli, Eskişehir, Zonguldak, Balıkesir ve Burdur oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin koca yaptığı duyuruda şu anda aşı oranı düşük olan 9 il kaldığını açıkladı. Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Batman, Siirt, Bitlis, Muş, Bingöl, Ağrı illerine çağrıda bulunan Bakan Koca, Vatandaşların bir an önce karar verip aşı olması gerektiğini dile getirdi.

flas-gelisme-koronavirus-yasaklari-geri-geliyor-o-illerde-vaka-sayisinda-patlama-yasandi-sokaga-1

YASAKLAR GERİ GELECEK Mİ?

Ardahan koronavirüs vakaları nedeniyle Avrupa'da yasaklar ve tedbirler sıkılaştı. Hollanda, 3 hafta sürecek kısmi kapanma kararı alırken Norveç'te koronavirüs tedbirlerini arttıran ülkeler arasına girdi. En kötü espriler ise Avusturya'ya ve Salzburg tarafından alındı. Avusturya'da aşı yaptırmayanlara yönelik sokağa çıkma kısıtlaması başlıyor. Uygulamaların ülke geneline yayılmasını ilişkin Başbakan'dan da yeşil ışık geldi. Yani Avusturya'da aşı yaptırmayan vatandaşlar sokağa çıkamayacak.