Sedat Peker’in iddialarda bulunduğu AKP’li Zehra Taşkesenlioğlu’nun eşi ve THK Üniversitesi'nin eski rektörü Ünsal Ban, yurt dışına kaçarken yakalandı.

Sabah’ın geçtiği son dakika haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamı çerçevesinde gözaltı kararı bulunan Ban'ın deniz yoluyla yurt dışına kaçacağı ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti ve Ban, Muğla'nın Milas ilçesinde kendisine ait olmayan bir araçta yakalandı.

Hakkında, eşine ait kişisel verileri organize Sedat Peker ile paylaşma, tehdit ve şantaj suçlamaları bulunan Ünsal Ban için, Sedat Peker "bu kayıtları öldürülmemen için kullanıyorum" demişti.

Eski Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve kardeşi AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’den sermaye artırımı için 12 milyon TL rüşvet istediğini iddia eden Sedat Peker, Ban'ın kendisine öldürüleceğinden korktuğunu da tweetlerinde söylemişti.

Peker'in rüşvet çarkı iddialarında adı geçen, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu, Eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve kardeşi AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu hakkında ise herhangi bir gözaltı kararı olmaması sosyal medyada tepki çekti.

İddia: AKP'li vekil Zehra Taşkesenlioğlu boşanmak için 70 milyon lira tazminat istiyor

Zehra Taşkesenlioğlu ve boşanma aşamasında olduğu eşi Prof. Dr. Ünsal Ban’a ait olduğu ve sosyal medyadan servis edilen video için ise “Artık sayenizde kendimde değilim. İkiniz para kazanacaksınız diye beni yakıyorsunuz.” dediği duyuluyordu ki kendisinden "mahremiyet" açıklaması gelerek "Kendi mahrem evimde, başım açık şekilde Ünsal Ban tarafından gizli çekilen görüntülerim kişisel ve aile mahremiyetim hiçe sayılarak milyonlara servis edilmiştir. Son derece çirkin ve gayriahlaki şekilde yayınlanan söz konusu görüntülerle kadına karşı şiddetin en ağır şekline maruz bırakılmış bulunmaktayım" demişti.

Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir? Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir?

Bu ahaberin ardından sosyal medya hem Zehra Taşkesenlioğlu'nun "mahremiyet" açıklaması ile hem de Sedat Peker'in iddialarında Ban'a söylediği “Senin hayatını kurtarmak için bunu mecburen yapıyorum” notu ile sallandı.