'Erdoğan'ın psikolojik rahatsızlıkları hakkında rapor hazırlayın' diyerek Türkiye Psikiyatri Derneği’ne yapılan başvuru Türkiye'nin gündemine girdi.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili Türkiye Psikiyatri Derneği’ne ses getiren bir başvuruda bulundu ve “Psikolojik rahatsızlıkları olan bir kişinin devletin en yüksek makamını işgal etmesi hukuka uygun değildir” dedi.

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Türkiye Psikiyatri Derneği önünde açıklama yapan HKP avukatı Sait Kıran, “Psikolojik rahatsızlıkları olan bir kişinin devletin en yüksek makamını işgal etmesi hukuka uygun değildir” diyerek konuya dikkat çekerken, yapılan başvuru sosyal medyada da gündem oldu.

Türk Psikiyatri Derneği - dernekolog.com

HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut (Efe), AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ruh sağlığı durum tespitine ilişkin Türkiye Psikiyatri Derneği’ne “Hekim örgütleri sorumluluklarının gereğini yerine getirmeli, Erdoğan’ın asla kamu görevi yapamayacağını belirten tanı koyup raporlar yazmalıdırlar…” içerikli bir mektup yazarak Erdoğan'ın psikolojik rahatsızlıkları olduğu iddia etti.

Mektupta HKP lideri Efe, Erdoğan’da “narsistik kişilik bozukluğu”, “mitomanik kişilik bozukluğu” ve “kriminal psikopatlık” bulunduğunu öne sürereken Türkiye'nin gündemine giren ve dikkat çeken mektup’ta özetçe şu ifadelere yer verildi:

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Aydın: Erdoğan, oy geçirgenliği kazanmasının getirdiği çılgınlık sendromu yaşıyor

“Saygıdeğer bilim insanları; Tayyip Erdoğan’ın sizin de takdir edeceğiniz gibi bir tek gün bile kamu görevi yapmaması gerekir. Tayyip Erdoğan’ın acilen psikiyatrik, psikolojik tedaviye alınması, izlenmesi gereken bilimsel, sağlıklı yoldur. Biz asla Tayyip Erdoğan’ı öldürelim, asalım, keselim, demiyoruz. Onu kamu görevinden uzaklaştırıp psikiyatrik, psikolojik tedaviye alalım, diyoruz. Kurum-örgüt olarak sizden bu yönde bir tespit ve teşhis içeren rapor ortaya koyup açıklamanızı talep ediyoruz.”

HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Sait Kıran, HKP lideri Efe’nin kaleme aldığı mektubu Türkiye Psikiyatri Derneği yetkililerine teslim ederek dernek önünde “HKP Genel Başkanı Nurullah Efe adına Türkiye Psikiyatri Derneği’ne bir başvuruda bulunduk. Şu an AKP’giller’in reisi olan ve bize göre diplomasız olduğu için meşru olmayan biçimde cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden Recep Tayyip Erdoğan’ın psikolojik rahatsızlıkları nedeni ile bu durumun tespiti ve görevden alınabilmesi için başvuru yapmaları talebi ile Türkiye Psikiyatri Derneği’ne başvurduk” dedi.

“Recep Tayyip Erdoğan’da narsistik kişilik bozukluğu ve mitomanik kişilik bozukluğu ve kriminal psikopatlık bulunduğuna dair yaygın bir kanı var” diyen Kıran, son olarak şunları söyledi;

HKP'li Avukat Sait Kıran: Amirallere Görüşme Yasağı Uygulanıyor - Haberler - TamgaTürk

“Bildiğiniz gibi psikolojik rahatsızlıkları olan bir kişinin devletin en yüksek makamını işgal etmesi hukuka da uygun değildir. Ülkemizin halkımızın çıkarları ve geleceği açısından ciddi tehlike oluşturmaktadır. Bu tehlikeyi ortadan kaldırmak için HKP Genel Başkanı Nurullah Efe adına bu başvuruda bulunulmuştur. Umuyoruz ki Türkiye Psikiyatri Derneği, doktorluğun ve görevinin gerektirdiğini yerine getirir. Ve bu konuda gerekli adımları atar.”

Adsız5