Milyonlarca asgari ücretli ve çalışanı yakından ilgilendiren asgari ücret tartışmaları giderek büyürken AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kuzeni olan gazeteci Cengiz Er'den yeni asgari ücret duyurusu geldi.

Asgari ücrete kasım ayında zam yapılacağını ve 6 bin 700 liraya yükseleceğini sitesinden açıklayan kuzen Cengiz Er ise ayrıca merak konusu oldu ve günün en çok aranan sorularından biri de "Cengiz Er Kimdir?" oldu.

Milli Gazete'nin haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hazine Bakanı Nureddin Nebati'nin asgari ücrete 'enflasyonun üzerinde' zam yapılacağını açıklaması sonrasında, tarihi yoksullaşma da devam ederken asgari ücretle ilgili tartışmalar sokakta da ciddi bir ses getirmeye başladı.

Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir? Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir?

Bu doğrultuda gazeteci Erdal Sağlam, asgari ücretin 10 bin TL'ye çıkarılabileceğini söylerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kuzeni olan gazeteci Cengiz Er'den dikkat çeken bir duyuru geldi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kuzeni Cengiz Er'in sahibi olduğu haber sitesi asgari ücrete üçüncü zammın kasım ayında yapılacağını iddia ederken yeni ve zamlı asgari ücret 6 bin 700 lira olacak dendi.

Bu arada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ise asgari ücret artış oranı tartışmalarıyla ilgili, “Ekim-kasım-aralık, bu enflasyon rakamlarını göreceğiz. Komisyon, bunu değerlendirecek ve karar verecek. Rakam söyleyenlerin hiçbiri gerçeği yansıtmıyor ya da süreçlerden habersiz” açıklaması yapmıştı.