Kripto para borsası FTX'in avukatları, şirketin 7.3 milyar doların üzerindeki nakit ve kripto varlığını kurtardıklarını açıkladılar.

Delaware İflas Mahkemesi'nde geçtiğimiz yıl kasımda başlatılan iflas süreciyle ilgili yapılan duruşmada, FTX'in avukatı şirketin geleceği hakkında açıklamalar yaptı. Avukat, şirketin kurucusu ve eski üst yöneticisi Sam Bankman-Fried'ın yönetimi sırasında neyin yanlış gittiğine dair çabalarının ardından, şirketin kripto borsasını yeniden başlatma seçeneklerini paydaşlarla müzakere ettiklerini belirtti.

FTX'in avukatı, içinde bulunulan çeyrekte bir karar verilebileceğini işaret ederek, yeniden başlatmanın, kripto mevduatları kilitlenen FTX müşterileri için ne anlama gelebileceği hakkında ayrıntıları da paylaştı.

Avukata göre, FTX'in yeniden başlatması, müşterilerinin hesaplarına kilitli olan kripto para birimlerini serbest bırakacak ve bunları geri çekebilecekleri bir fırsat yaratacak. Ayrıca, müşterilerin ticaret yapabilmesine ve likidite sağlayabileceği bir platform sağlayacaktır.

Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir

FTX, iflas sürecine girmeden önce kripto para borsası ve türev piyasalarında büyük bir oyuncuydu. Şirket, müşterilerine kripto para birimleri, hisse senetleri, emtialar ve diğer varlıklar üzerinde işlem yapma imkanı sunuyordu. Ancak şirketin beklenmedik iflasının ardından müşteriler, kilitlenen hesaplarına erişememe gibi sorunlarla karşı karşıya kalmışlardı.

FTX'in avukatının açıklamalarına göre, şirket geçmişiyle yüzleşerek, yeniden başlatma seçeneğini dikkatli bir şekilde değerlendiriyor ve müşterilerinin zararını en aza indirmek için çalışıyor.

FTX'in 7.3 Milyar Dolarlık Varlıklarını Kurtarması ve Endişe Veren Sam Bankman-Fried Durumu

Kasım 2022'de iflas eden kripto para borsası FTX'in avukatları, şirketin 7.3 milyar doların üzerindeki nakit ve kripto varlıklarını geri kazandıklarını açıkladılar. Ancak, FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried'ın son zamanlardaki durumu şirket için endişe verici bir gelişme olmaya devam ediyor.

Öncelikle, Aralık 2022'de ABD'nin suç duyurusunun ardından Bahamalar'da gözaltına alındı ve daha sonra ABD'ye teslim edildi. Bankman-Fried, 250 milyon dolar kefaletle serbest bırakıldı ve duruşmaya kadar serbest kalmaya devam ediyor.

ABD'li federal savcıların Bankman-Fried aleyhinde yayınladığı yeni bir iddianamede, eski CEO Çinli yetkililerin dondurduğu 1 milyar dolardan fazla kripto para birimine sahip hesapların çözülmesi için 40 milyon dolar rüşvet vermekle suçlanmıştı. Ancak Bankman-Fried, bu suçlamaları reddetti.

Bu gelişmeler, FTX'in geleceği hakkında bazı endişeler yaratıyor. Şirketin avukatları, yeniden başlatma seçeneğini değerlendirirken, Bankman-Fried'ın sorunları ve suçlamaları şirketin üzerinde bir gölge olarak kalmaya devam ediyor. Ancak FTX'in avukatlarının açıklamaları, şirketin varlıklarını kurtardığı ve yeniden başlatma seçeneğini değerlendirdiği gerçeğini yansıtıyor. FTX, müşterilerin hesaplarına erişebilmeleri için çözüm arayışlarına devam ediyor ve müşterilerinin zararını en aza indirmek için çalışıyor.